Domov Novinky ASUS Chromebox za priateľnu cenu

ASUS Chromebox za priateľnu cenu

Zdielať

ASUS ChromeboxAsi netreba nikomu predstavovať Chromebooky s operačným systémom Chrome. Netrvalo dlho a zrodili sa stolné počítače s týmto operačným systémom. ASUS dnes predstavil Chromebox.

ASUS Chromebox môžeme označiť za taký novodobý stolný počítač s relatívne nízkym výkonom a nízkou cenou. ASUS pritom sľubuje veľmi jednoduché nastavenie a tiež rýchly štart v priebehu niekoľkých sekúnd. Zabudovaná už bude tiež ochrana proti vírusom a softvérové ​​aktualizácie budú prebiehať automaticky. 

Chromebox je tiež vstupenkou do sveta webových služieb spoločnosti Google a tiež aplikácií z Chrome Web Store, ktoré nám umožnia využívať aj služby ako YouTube, Hulu Plus, Netflix a ďalšie. Používatelia automaticky dostanú 100 GB na Google Drive, ktoré môžu využiť pre Sync svojich počítačov, smartfónov, tabletov, a pod. Využiť k tomu samozrejme môžeme existujúci účet na Googli.

ASUS Chromebox-2

Samotný počítač je založený na procesoroch Intel 4. generácie, pričom presný model nebol uvedený, ale určite pôjde o nejaký lacnejší a nízkou spotrebou. Vo výbave ďalej je Wi-Fi 802.11 b/g/n, štyri porty USB 3.0, výstupy HDMI aj DisplayPort (je možné pripojiť dva monitory s rozlíšením až 4K/UHD), jeden výstup na headset, čítačka kariet SD, Bluetooth 4.0 a tiež otvor pre zámky Kensington. ASUS Chromebox bude k dispozícii najskôr v Severnej Amerike za 179 dolárov v marci 2014.

Zdroj: Tlačová správa ASUS

Zdielať
Predchádzajúci článokMicrosoft má nového šéfa
Nasledujúci článokPasívne chladená grafická karta – Sapphire R7 250
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno