Domov Novinky ASRock uvádza predný USB 3.1 C pre počítače

ASRock uvádza predný USB 3.1 C pre počítače

Zdielať

Momentálne je už veľa základných dosiek, ktoré podporujú USB 3.1, avšak iba na zadných paneloch počítačov, čo môže byť pre niektorých používateľov nepohodlné. ASRock preto tento týždeň predstavil špeciálny adaptér, ktorý obsahuje jedno USB C a druhé typu A. Je možné ju zabudovať do akéhokoľvek stolného počítača.

ASRock USB3.1 port predny panel 01

ASRock použil na adaptér veľkosť 5,25“ šachty, takže sa pohodlne zmestí, ak ju používateľ nemá zabranú mechanikou. Adaptér je založený na kontroléri Asmedia ASM1142 a prepínaču EtronTech EJ179V IC, pre prevádzanie USB typu C.

ASRock USB3.1 port predny panel 02

EJ179V môže poskytnúť 3A pri 5V, alebo 15W dodávky napájania, ktorá by mala byť dostatočná pre nabíjanie prenosných zariadení, ale nie natoľko, utiahla výkonovo náročné zariadenia. Panel by mal byť zapojený do portu SATA Express, predný panel ASRock USB 3.1 C bude predávaný spoločne so základnými doskami, ako je Fatal1ty Z170 Gaming K6+.

ASRock USB3.1 port predny panel 03

Je ale možné, že USB 3.1 C adaptér bude dostupný aj oddelene. Teoreticky je možné adaptér pripojiť k akejkoľvek doske, ktorá má rezervný port SATA Express, aj keď môžu nastať mierne komplikácie kvôli implementácii. Odhadovaná cena adaptéru AsrockUSB 3.1 nie je ešte stanovená, je ale možné, že bude mierne drahší, ako adaptéry pre PCI Express sloty.

Zdroj: Kitguru

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno