Domov Novinky ASRock uvádza dosky s X99

ASRock uvádza dosky s X99

Zdielať

ASRock X99 01Len nedávno prišli na svet výkonné dosky s čipsetom X79 a už je tu ďalší zlom v prekonávaní rýchlostnej bariéry. ASRock uvádza nový rad dosiek Super Alloy X99. Dnes sa rodí dlho očakávaná X99 postavená na architektúre Haswell-E, v prestížnej hráčskej sérii Fatal1ty Killer a Nick Shih pretaktovacej sérii.

Prémiový čipset sa objaví v troch produktových radoch ASRocku, ako X99 Extreme6, X99 OC Formula a Fatal1ty X99 Professional. Skladba dosiek X99 OC Formula a Fatal1ty X99 Professional nemá na svete páru. Obe majú neuveriteľné 12 fázové napájanie s 24 Dual-N mosfetmi, ktoré dokážu dodať neskutočných 1300 Wattov. Obe sú okrem toho vybavené párom zásuviek M.2, takže možno pripojiť až dva disky formátu M.2 naraz.

Prestížne dosky Extreme rozšíria zároveň kolekciu s komponentami z ľahkých zliatin s názvom Super Alloy. Väčšina dosiek s X99 použije dizajn s 12 fázovým napájaním pre stabilný výkon pri čo najnižšej teplote, aby ich používatelia mohli bez väčšej námahy pretaktovať a vyťažiť z nich maximum. Je tu tiež až 10 nových  konektorov Thunderbolt AIC pre najnovšiu technológiu Thunderbolt 2.

ASRock X99 02

Nové dosky sú tiež kompatibilné s DDR4 Quad-Channel ECC a UDIMM/RDIMM pamäťami s maximálnou kapacitou 128 GB. Nová generácia Ultra M.2 ponúka nielen najrýchlejší prenos PCIe, ale cez interface M.2 umožňuje pripojiť aj zariadenia SATA III. Majiteľ dosky zároveň získava ročný prístup k službe ASRock Cloud na Orbweb.ME, ktorá mu umožní sa na diaľku pripojiť k svojmu PC z mobilných zariadení.

ASRock X99 04

Tiež bola uvedená aj najsilnejšia zbraň pre overclockerov – X99 OC Formula. Dosky od Nicka Shiha možno spoznať podľa typickej žlto-čiernej farebnej kombinácii. Neviditeľná vrstva ochranného povlaku chráni dosky pred vodivými kvapalinami, prachom, koróziou a extrémnymi teplotami.

ASRock X99 05

Tieto dosky sú vyzbrojené s 12 fázovým dizajnom napájania s 24 Dual-N MOSFET-mi, ktoré dokážu vygenerovať 1300 Wattov. S rýchlou pamäťou DDR4 3400+(OC), novým systémom napájania, chladenia a konektivitou je aj extrémne pretaktovanie o čosi jednoduchšie a iste zaujme aj taktovacích veteránov.

Zdroj: Tlačová správa ASRock

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno