Domov Novinky ASRock predstavuje Ultra M.2 Gen3 x4 32Gb/s

ASRock predstavuje Ultra M.2 Gen3 x4 32Gb/s

Zdielať

ASRock-Ultra-M.2-PCIe-Gen3-x4-32GbsNa trhu sa objavujú stále novšie a novšie základné dosky pre procesory Intel 9 od rôznych výrobcov a spolu s nimi sa na základných doskách do sveta rozširuje aj rozhranie PCIe Gen2 x2 M.2 pre SSD karty. Medzi výrobcami základných dosiek však vyniká spoločnosť ASRocks doskou Z97 Extreme6, ktorá disponuje socketom Ultra M.2 PCIe Gen3 x4.

Vďaka dvojnásobnej šírke prenosového pásma oproti konkurencii prekračuje ASRock Ultra M.2 rýchlostný limit zbernice SATA3 6 Gb/s. Ultra M.2 je ďalšou z radu kreatívnych inovácii ASRocku. V porovnaní s normálnou M.2 s pásmom PCIe Gen2 x2, ASRock ako prvý na svete zdvojnásobuje šírku pásma M.2 na PCIe Gen3 x4! Špeciálne je tiežrozloženie (viď. obrázok). Bežnena doskáchprechádza signál z M.2cez chipset a potompokračuje k CPU. ASRock prepája rozhranie M.2 priamo s centrálnym procesorom, vďaka čomu má Ultra M.2 nižšiu latenciu a posúva rýchlosť komunikácie na úplne novú úroveň.

ASRock-Z97-Extreme6-With-Ultra-M.2-PCIe-Gen3-x4-32Gbs

Teoretická priepustnosť Ultra M.2 je 32Gb/s, čo je 6×viac ako u PCIe x1 M.2, a 3× vyššia rýchlosť ako u PCIe x2 M.2 (1. graf v obrázku nižšie). Pri porovnávaní Ultra M.2 oproti normálnemu M.2 sme pri teste rýchlosti čítania použili SSD Samsung XP941 PCIe x4 M.2 na Ultra M.2 a namerali sme rýchlosť 1,16 GB/s, čo je až o 46% viac než pri zapojení nasocket PCIe x2 M.2 (Graf 2). Na sockete Ultra M.2 sme testovali aj PCIe x2 M.2 SSD. Vďaka priamej väzbe medzi rozhraním Ultra M.2 a CPU sme namerali o 8,8% vyššiu rýchlosť čítania než na bežnom M.2 slote. Ako je znázornené v grafe č. 3, výrazne nižšia je aj latencia Ultra M.2.

ASRock

Dnes môžeme zodpovedne prehlásiť, že ASRock Ultra M.2 je kľúčovým prvkom k zvýšeniu výkonu I/O bariéry terajších desktopov. S rozšírením Ultra M.2 a M.2 na trhu nás čaká nová éra I/O rýchlosti. Ak ste unavený z priškrteného výkonu HDD a hľadáte maximálne I/O riešenie pre váš desktop, ASRock Z97 Extreme6 je jediná doska, ktorá kombinuje najrýchlejší socket Ultra M.2, technológiu ľahkých zliatin ASRock Super Alloy, 12 Phase Power Design, zvuk Purity Sound2, Dual LAN, rozhranie SATA Express, ASRock Cloud a ďalšie jedinečné vlastnosti. Je to rozhodne tá najlepšia doska pre technických fajnšmekrov.

Zdroj: Tlačová správa ASRock

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno