Domov Novinky ASRock predstavila dosky Z97 pre Pentium G3258

ASRock predstavila dosky Z97 pre Pentium G3258

Zdielať

ASRock Z97 pre Pentium G3258 01Spoločnosť ASRock predstavila svetu dve zbrusu nové základné dosky Z97 Anniversary a Z97M Anniversary, ktoré vydala pri príležitosti vypustení výročného modelu Pentia, konkrétne modelu G3258. Tým Intel oslávil už 20 rokov existencie procesorov Pentium. Po uvedení procesora Intel Pentium 20th Anniversary Edition G3258 nasledujú dve základné dosky ASRock Z97 Anniversary a Z97M Anniversary.

Tie majú podľa svojho výrobcu byť ideálnym základom nového Pentia. ASRock spoločne s nimi ponúka aj funkciu Pentium Anniversary Boost, ktorá má zaistiť veľmi jednoduché pretaktovanie Pentia G3258, čo bude možné vďaka tomu, že práve tento kus má otvorený násobič. To je na ňom tá najzaujímavejšia vlastnosť, bez nej je to v podstate rovnaký procesor ako Pentium G3420 z minulého roka, čo ale pochopiteľne je Haswell a nie Haswell Refresh určený aj pre dosky s čipsetmi Intel 9 Series.

A práve jeden taký, Intel Z97, využívajú nové dosky ASRock. Z97 Anniversary je model formátu ATX a Z97M Anniversary je zase doska MicroATX. Funkciu Pentium Anniversary Boost ponúknu obe, pričom používateľ sa môže tešiť na pretaktovanie 3,2 GHz Pentia až na 4,5 GHz alebo dokonca 4,8 GHz, ale to pochopiteľne bude závisieť aj na tom, aké šťastie bude mať pri výbere konkrétneho kusu a tiež bude potrebné zabezpečiť dobré chladenie.

ASRock Z97 pre Pentium G3258 02

Obe dosky využívajú čierno sfarbené PCB a model Z97 Anniversary sľubuje kvalitnejšie komponenty v rámci výbavy ASRock Super Alloy. Do nej patrí MOSFETmi NexFET a cievky Premium Alloy Choke. Inak ide o pomerne jednoduché dosky, obe vybavené jedným slotom PCI Express 3.0 ×16. Menší model má navyše dva sloty PCI Express ×1 a väčšiu má tieto sloty tri plus dva PCI.

Zdroj: Tlačová správa ASRock

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno