Domov Novinky Archos predstavil smartfóny 50b a 50c Oxygen

Archos predstavil smartfóny 50b a 50c Oxygen

Zdielať

Archos 50b OxygenArchos bol dlhú dobu známy predovšetkým lacnými tabletmi s Androidom, pred nedávnom sa však francúzska spoločnosť vydala aj do neprebádaných vôd smartfónov. Netrvalo dlho a Archos má vo svojej ponuke viac ako desiatku modelov z nižšej a strednej triedy. Tento týždeň k nim pribudli ďalšie dve novinky z radu Oxygen.

Archos 50c Oxygen má osmejadrový procesor Mediatek MT6592 taktovaný na 1,7 GHz, zatiaľ čo Archos 50b Oxygen má slabšie štvorjadro Mediatek MT6582 s frekvenciou 1,3 GHz. Ďalšia výbava smartfón už je totožná. Oba sú vybavené 5 palcovým IPS displejom s 1280×720 pixelov, 1 GB RAM a 4 GB/8 GB internou pamäťou s možnosťou rozšírenia cez slot na microSD karty.

Zadný fotoaparát má rozlíšenie 8 MPx, automatické zaostrovanie, prisvetľovaciu diódu a zvládne natáčať videá vo Full HD rozlíšení. Sekundárna kamerka nad displejom má 2 MPx. Z konektivity by sme mali spomenúť podporu Dual SIM, HSPA+ (s rýchlosťou až 21 Mbps), Bluetooth, Wi-Fi alebo GPS a GLONASS. Batéria má kapacitu 2 000 mAh a ako operačný systém použil výrobca starší Android 4.2.2 Jelly Bean.

Archos 50c Oxygen

Pri zariadení od Archos je samozrejmosťou plná podpora všetkých služieb od Googlu, vrátane predinštalovaného obchodu s aplikáciami Google Play Store. Archos 50c Oxygen má hrúbku 7,6 mm a hmotnosť 140 gramov, u lacnejšieho Archos 50b Oxygen tieto hodnoty činia 8,6 mm a 160 gramov.

Smartfóny už sú k dispozícii na vybraných európskych trhoch. Či sa k nim niekedy zaradí aj trh k nám zatiaľ nie je jasné. Čo naopak vieme určite sú ceny. Archos 50c Oxygen s omemjadrovým procesorom stojí 179 libier a štvorjadrový Archos 50b Oxygen sa predáva za 129 libier.

Zdroj: Tlačová správa Archos

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno