Domov Novinky Apple zariadenia trpia závažnou chybou

Apple zariadenia trpia závažnou chybou

Zdielať

Celý internet sa momentálne baví závažnou chybou, keď určitý text v SMS dokáže reštartovať telefón aj v zamknutom stave. Náš test túto chybu potvrdil a dokonca aj posunul na ďalšiu úroveň. Apple zariadenie s iOS8 (iPady, iPhony) sa po prijatí SMS reštartujú. Kombinácia niektorých zariadení a určité verzie iOS nefungujú, ale na väčšine áno.

Apple-Crash-Bug

Stačí ak pošlete tento text:

effective.
Power
لُلُصّبُلُلصّبُررً  h

Na niektoré Apple zariadenia sa aj pri snahe o zobrazení správy na lockscreene v zamknutom stave reštartujú. V našom prípade sme testovali na iPhone 4S, iPhone 5C a 5S. 4S a 5S vykonali len reštart, do zmazania konverzácie. Pri jailbreaknutých zariadeniach sa telefón prepne do núdzového režimu. V prípade iPhonu 5C s konkrétnou verziou 8.1.2 sme docielili kompletné deštrukcie systému. Telefón sa už nezapol, našťastie sa ale dal obnoviť pomocou iTunes.

Platí to aj pre obľúbenú službu WhatsApp. Aby ste chybu opravili, stačí, aby ten istý kontakt odoslal ďalšiu akúkoľvek správu, vďaka ktorej sa dostanete do konverzácie, ktorú budete mať možnosť zmazať. Ďalšia možnosť je odoslanie danému kontaktu obrázok z galérie, čím sa dostanete do konverzácie, ktorú môžete vymazať. Podľa serveru 9to5mac Apple už pracuje na rýchle aktualizácii, ktorá nepríjemnosť opraví.

Zdroj: 9TO5Mac

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno