Domov Novinky Apple uvádza nové počítače iMac

Apple uvádza nové počítače iMac

Zdielať

Apple_iMac_update_HaswellSpoločnosť Apple si pripravila popri nových telefónov iPhone 5S a 5C tiež nové, či skôr aktualizované počítače iMac. Tie získali štvrtú generáciu procesorov Intel Core so štyrmi jadrami, nové grafické čipy, rýchlejší SSD s rozhraním PCI Express a tiež aktuálnu verziu rozhranie Wi-Fi, čiže 802.11 ac.

Najmenším z nových modelov je 21,5 palcový iMac so štvorjadrovým procesorom Core i5, taktovaný na 2,7 GHz s integrovaným grafickým čipom Iris Pro. Ten síce moderné 3D hry neutiahne, ale inak ide o veľmi slušnú integrovanú grafiku. Pre náročnejších je tu potom vylepšená verzia 21,5″ iMac vybavená štvorjadrovým procesorom Core i5, taktovanom na 3,4 GHz a niektorým z čipov NVIDIA GeForce 700, ktorá bude v porovnaní s predchádzajúcou generáciou o 40% rýchlejšia a k dispozícii bude mať dvojnásobok pamäti. Toto platí aj pre oba 27 palcové modely, pričom ten najlepší bude vybavený procesorom s frekvenciou ešte o 100 MHz vyššiu a grafickým čipom NVIDIA GeForce GTX 780M so 4 GB pamäte.

Fusion Drive pre ukladanie dát sľubuje o polovicu vyšší výkon než predchádzajúca generácia. Využíva sa tu kombinácia HDD a SSD, ktoré ponesie najčastejšie využívaná dáta, pričom zákazník si bude môcť vybrať medzi kapacitami 1 a 3 TB. Ak však budete chcieť iba SSD, maximom je 1 TB. Štandardom pre nový iMac je potom 8 GB pamäte RAM a 1 TB na disku a maximom potom 32 GB pamäte. Ďalej tu máme dva porty Thunderbolt, štyri USB 3.0, certifikácia Energy Star 5.2 a EPEAT Gold. Čo sa týka softvérovej výbavy, tá bude založená na OS X Mountain Lion s aplikáciami Messages, Notification Center, Sharing, AirPlay Mirroring, Dictation, Game Center a Gatekeeper. Zabudovaný tu bude tiež iCloud pre ľahšie zdieľanie dát s ďalšími zariadeniami od Apple.

Zdroj: Tlačová správa Apple

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno