Domov Novinky Apple skracuje dobu vrátenia iPhonu na 14 dní

Apple skracuje dobu vrátenia iPhonu na 14 dní

Zdielať

Apple_LogoAk ste v poslednej dobe zakúpili iPhone priamo od Apple v Online Store, či Apple predajni, zbystrite pozornosť. Doteraz bola doba na vrátenie zariadení z akéhokoľvek dôvodu 30 dní. Podmienka bola, že musel byť nepoškodený a obsahoval celé originálne príslušenstvo. Podľa interného dokumentu, plánuje Apple zmeniť svoju politiku návratu iPhone na iba 14 dní počnúc 13. marcom.

Tento fakt potvrdzuje aj oficiálny web. Všetky ostatné produkty zakúpené od Apple podliehajú návratu 14 dní. Nová politika Apple odzrkadľuje nosných partnerov, teda operátorov, ktorí už ponúkajú iba 14 dní. Počas tejto doby môže zákazník vrátiť iPhone v rámci 30 dňovej lehoty, avšak počnúč 15. dňom sa platia poplatky za predčasné ukončenie (ETF), prípadne iné sankcie. Na druhej strane, táto politika bola užitočná pre zákazníkov, ktorí chceli vymeniť iPhone za inú farbu. Avšak, bolo to zároveň mätúce a potenciálne zavádzajúce pre tých, ktorí si mysleli, že majú 30 dní na vrátenie iPhone a nedostanú žiadne sankcie.

iPhone 30-dnovy navrat

Podľa dokumentu Apple robí túto zmenu v snahe mať jednu univerzálnu návratovú politiku naprieč všetkými produktmi. Treba dodať, že u nás u operátorov o tejto možnosti nevieme, ak máte iné skúsenoti, podeľte sa s nami o ne v komentároch.

Zdroj: 9to5mac

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno