Domov Novinky Apple plánuje stavať velkolepé sídlo firmy

Apple plánuje stavať velkolepé sídlo firmy

Zdielať

Apple nova budovaSpoločnosť Apple už nieje ďaleko od spustenia stavby nového sídla, ktoré navrhol ešte Steve Jobs spoločne s britským architektom Sirom Normanom Robertom Fosterom.

Už sú hotové vizualizácie tohto zaujímavého projektu, ktorý má byť dokončený v roku 2016. Steve Jobs ešte pred svojou smrťou dokázal spolunavrhnúť nové sídlo svojej firmy, ktoré sa bude stavať samozrejme v kaliformskom Cupertinu, kde sa spoločnosť Apple môže cítiť doma. Stáť bude necelých 15 minút cesty od budovy spoločnosti Samsung a pôjde o veľký štvorposchodový prstenec, a na jeho streche bude podľa renderov solárne panely.

Vo vnútri budovy zaberajúc takmer 300 000 metrov štvorcových potom bude mať dostatok miesta na 4500 až 7500 stromov, a to spolu aj s ovocnými ako sú čerešne, slivky, marhule a iné. Celý areál tak bude z 80 percent prírodného porastu.

Apple nova budova-2

Prístup do nej potom vyrieši ako hromadná doprava a potom tam bude pochopiteľne i parkovisko pre zamestnancov, ale schované pod zemou. Renderované obrázky pochádzajú zo štúdia Sira Normana Fostera, ktorý ich ukázal časopisu Wired. Pokiaľ sa chce pozrieť na celú kolekciu fotografii, môžete pokračovať na tejto stránke.

Zdroj: Dailytech

Zdielať
Predchádzajúci článokG1 Sniper Z87: herná doska s vymeniteľným zosilňovačom
Nasledujúci článokAMD prinieslo lacný Radeon R9 270 s OC potenciálom
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno