Domov Novinky Apple iPhone 6 aj 6 Plus prekvapujú

Apple iPhone 6 aj 6 Plus prekvapujú

Zdielať

Apple_LogoNovým iPhonom sa darí, predalo sa až 10 miliónov. Podľa štatistík spoločnosti Mixpanel už dokázal Apple predať 21 miliónov kusov iPhone 6 a 6 Plus, ich pomer má byť cca 4,25:1, čo znamená 17 miliónov predaných iPhonov 6 a 4 milióny väčšieho modelu.

Nové iPhony tak už po dvoch týždňoch predaja tvoria 7,14% zo všetkých aktívnych zariadení s iOS. Väčší model je menej úspešný vďaka niekoľkým faktorom – jeho horšia dostupnosť, vyššia cena a samozrejme tiež veľká uhlopriečka, ktorá neláka tak veľké množstvo záujemcov.

Obom tiež mohla uškodiť aféra s ohýbaním. V Apple horúčkovito pracujú, aby produkciu väčšieho modelu urýchlili, pretože záujemcovia o väčší model z dôvodu jeho nedostatku často nakoniec siahnu po menšom iPhonu, na ktorom Apple zarába menej.

iPhone_6_adoption_1

Okrem toho, podľa testov GSMareny výdrž iPhonu 6 Plus pri nenáročnom používaní dosahuje podľa vybranej metodiky 79 hodín, respektíve 3,3 dňa, a iPhonu 6 o 18 hodín menej, teda 61 hodín. Rekord si ale stále drží neohrozene Lumia 1520 so 107 hodinami.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Apple iPhone 6 16GB poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu Apple iPhone 6 64GB poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu Apple iPhone 6 128GB poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu Apple Iphone 6 Plus 16GB poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu Apple iPhone 6 64GB poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu Apple iPhone 6 Plus 128GB poskytuje server Heureka.sk

Zdroj: Phonearena

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno