Domov Novinky Apple, IBM a Microsoft: Patentové spojenectvo PAI

Apple, IBM a Microsoft: Patentové spojenectvo PAI

Zdielať

PartnershipforamericaninnovationApple, Microsoft, IBM, Ford a niekoľko ďalších amerických spoločností, ktoré vlastnia jedny z najhodnotnejších patentov, založili lobistickú skupinu Partnership for American Innovation (PAI).

Tá sa chce zapojiť do súčasnej zaoceánskej diskusie o možnej revízii tamojšieho patentového práva. Podľa mnohých pozorovateľov čoraz častejšie využívajú toto právo patentoví trollovia, ktorí tak často blokujú ďalší rozvoj, lebo niektoré schválené patenty sú natoľko nepresné, že blokujú takmer akúkoľvek inováciu.

PAI chce tiež reformu, po ktorej na druhej strane volá aj Google,  rozhodne však nejako drasticky,  skôr kozmetickú reformu. Americký patentový úrad USPTO má mať vyšší rozpočet, aby sa zrýchlil schvaľovací proces a zároveň rozšírila kontrola. PAI však na druhú stranu obhajuje kontroverzné softvérové ​​patenty, ktoré trollovia zneužívajú najčastejšie.

Zatiaľ čo patent na technológiu a hmatateľné zariadenia je spravidla dostatočne konkrétny, špecifický a unikátny, softvérový patent často opisuje nejaký programový proces, ktorý môže byť pomerne univerzálny. Takéto patenty vlastní práve aj Microsoft.

Zdroj: Partner ship for american innovation

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno