Domov Novinky Apple CarPlay integruje iPhone s autom

Apple CarPlay integruje iPhone s autom

Zdielať

Apple CarPlayApple oznámil  funkciu CarPlay, ktorá integruje iPhone s autom, čo vám umožní prístup k smartfónu oveľa ľahšie. Používať ho budete môcť pomocou svojho hlasu, alebo ovládacích prvkov na volante auta.

CarPlay funguje po pripojení iPhone ku vozidlu. Volať, prijímať hovory, správy a oveľa viac môžete využívať pomocou funkcie Siri. Chcete používať mapy počas cestovania? Apple Mapy budú poskytovať turn-by-turn navigáciu (ak je k dispozícii) a zobrazenie mapy je na vstavanom displeji vo vašom aute. Alebo by ste mohli počúvať hudbu, podcasty, audioknihy, atď cez reproduktory vozidla. Akonáhle sa pripojíte, auto sa v podstate “premení” na masívnu dokovaciu stanicu a umožní prístup k základným funkciám ľahšie a to aj bez toho aby ste museli použivať smartfón rukami.

Apple CapPlay-2

CarPlay bude debutovať vo vozidlách na tohtoročnom ženevskom autosalóne.  Ferrari, Mercedes-Benz a Volvo budú  prvé vozidlá, ktoré túto funkciu budú mať zabudovanú. Apple tiež spolupracuje s ďalšími výrobcami automobilov, vrátane BMW Group, Ford Motors Company, General Motors, Honda, Hyundai Motor Company, Jaguar Land Rover, Kia Motors, Mitsubishi Motors, Nissan Motor Company, PSA Peugeot Citroën, Subaru, Suzuki a Toyota Motor Corpation, ktorý začnú vozidlá so vstavaným CarPlay vyrábať v blízkej budúcnosti.

CarPlay je k dispozícii pre iPhone so systémom iOS 7 a s Lightning konektorom, vrátane iPhone 5S , iPhone 5Cc a iPhone 5 na vybraných vozoch z vyššie uvedených výrobcov v priebehu tohto roka.

Zdroj: Apple

Zdielať
Predchádzajúci článokMicrosoft údajne pracuje na bezplatnej verzii Windows 8.1
Nasledujúci článokEricsson ponúka riešenie, ktoré zosilní mobilný signál
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno