Domov Nezaradené Aplikácie pre deti a rodičov, ktoré sa oplatí vyskúšať

Aplikácie pre deti a rodičov, ktoré sa oplatí vyskúšať

Zdielať

Aplikácie sú v súčasnom svete nezameniteľnou súčasťou našich dní. Uľahčujú nám množstvo bežných činností, zabávajú nás alebo nás spájajú s našimi blízkymi.

Aj keď pre deti nepredstavujú ideálny spôsob trávenia času, je pochopiteľné, že od nás tento zvyk preberajú. V tomto článku vám prinášame tipy na aplikácie, ktoré môžu vaše deti niečo naučiť a vďaka tomu tráviť voľný čas trochu zmysluplnejšie. V minulosti sme k hre potrebovali len detské bicykle, dnes deti potrebujú trochu náročnejšiu výbavu. Elektronika však pre deti môže byť aj prínosná, stačí ak budete sledovať aké aplikácie deti používajú a ako trávia čas na internete. V prvom rade vám prinášame tipy na vzdelávacie hry. Veľmi populárnu hru v tomto žánri predstavuje 12 educational games, čo je aplikácia ako už názov prezrádza, obsahujúca 12 náučných hier. Musí napríklad dostať loptu z bludiska alebo urobiť pizzu podľa postupu a podobne. Ďalším tipom na vzdelávaciu hru je aplikácia s názvom Dr. Panda town. Dieťa sa tu hrá v rozprávkovom meste so zvieratkami. Zároveň však táto hra prináša pre deti značnú voľnosť a môžu si svoj dom a postavičky upraviť presne podľa svojich predstáv s využitím vlastnej fantázie. Nejde o prudko náučnú hru, no svojou grafikou a aj prevedením je vhodná pre deti a prináša im možnosť ukojiť svoju zvedavosť.

Monster Math je aplikácia pre staršie deti, ktorá môže výrazne pomôcť deťom s matematikou. Na začiatku vytvoríte dieťaťu „profil“, aby aplikácia vedela odhadnúť na akej úrovni je vaše dieťa a vzhľadom na tento fakt potom tvorí príklady. Príklady sú však robené takou formou, aby muselo dieťa poraziť svojich nepriateľov pomocou správnych výsledkov. Rovnako existuje aj aplikácia pre učenie abecedy – Abeceda pre deti. Základná aplikácia, ktorou môžu rodičia kontrolovať svoje deti na a ich správanie na internete je rodičovská kontrola. Takéto režimy sú dostupné aj priamo v telefónoch, konkrétne v nastaveniach, ale môžete si stiahnuť aj prehľadnú aplikáciu, ktorá vám umožní sledovať prehľadne všetky štatistiky. Medzi takéto aplikácie patrí napríklad Google Family Link pre rodičov, Rodičovská kontrola Kroha, či Calmean. Môžete tak sledovať nielen koľko času strávi dieťa na internete, ale napríklad aj blokovať jednotlivý obsah.

Kontrola času na internete nepredstavuje žiadne obmedzovanie, keďže médiá sú zdrojom nespočetného množstva informácií. Pre deti môže čas na internete bez kontroly znamenať skutočnú katastrofu a tak pokiaľ dovolíte deťom využívať elektroniku, mali by ste dbať aj na spôsob jej užívania. Týmto spôsobom môžete v podobe vzdelávacích hier napríklad spojiť príjemné s užitočným. Tiež je nutné sledovať aj množstvo času stráveného na internete, čo môže priamo ovplyvňovať sústredenie, či problémy so spánkom.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno