Domov Nezaradené Aplikácie na úpravu fotiek a videí na profesionálnej úrovni

Aplikácie na úpravu fotiek a videí na profesionálnej úrovni

Zdielať

Aplikácie používateľom dokážu pomôcť so širokým spektrom vecí – môžu upozorniť na úlohy, umožniť komunikovať v skupine alebo napríklad upravovať fotky, či videá.

Ich využívanie je jednoduché a stačí si ich stiahnuť prostredníctvom mobilného, či počítačového obchodu s aplikáciami. Niektoré aplikácie si vyžadujú zaplatenie, iné sú pre používateľov dostupné zdarma. Pri ich nákupe, či inštalácii pritom máte možnosť sledovať aj zákaznícke recenzie predošlých používateľov, ktoré môžu byť pre vás smerodajné. Medzi populárne aplikácie na amatérsku úpravu fotiek patrí napríklad Snapseed. Ide o aplikáciu, ktorá sa svojimi funkciami podobá Photoshopu, no pritom má pomerne jednoduchý spôsob používania. Je dostupná pre používateľov Androidu, ale aj pre systém iOS. Prostredníctvom tejto aplikácie dokážete napríklad retušovať snímky a prípadne aj dotvárať obraz. Aplikácia Canva je skvelým priestorom pre amatérske úpravy videí a fotografií. S aplikáciou dokážete veľmi jednoducho pracovať aj vďaka prehľadnej pracovnej ploche a nemusíte pritom využívať žiadne klávesové skratky. Je dostupná pre používateľov Androidu, ale aj pre systém iOS a môžete ju používať aj keď máte Mac či iPhone. Na úpravu fotografií je veľmi populárna aj aplikácia Lightroom vhodná pre iOS aj Android. Táto aplikácia umožňuje používateľovi nastavovať aj základné charakteristiky, vytvárať si vlastné filtre, či napríklad používať prednastavené.

Rovnako si prostredníctvom nej môžete zakupovať aj mnohé nové filtrové zostavy, napríklad pokiaľ sa venujete tvorbe obsahu na sociálnych sieťach. VSCO umožňuje vytvárať fotografie a analógovým filtrom. Vďaka tomu sú tieto obrázky nesmierne populárne a zdobia profily mnohých známych influencerov. Rovnako sa popularite teší aj VIMAGE, ktorý pretvorí stabilnú fotku prostredníctvom pohyblivých prvkov. Okrem iného však ponúka aj klasické formy úpravy fotky, čiže si môžete, čo na úpravu využijete. Aplikácií na úpravu fotiek priamo v mobile, či na počítači je mnoho a pritom môžete dosiahnuť naozaj unikátne a vysokokvalitné výsledky. Okrem toho ako upravovať fotku je pre jej kvalitu nesmierne dôležité aj správne fotografovať. Ideálne je preto vyberať si mobily s kvalitným fotoaparátom, prípadne fotiť na digitálny fotoaparát. Následne je podstatné vybrať správne svetlo a pohrať sa aj s nastavením fotoaparátu. Iba fotky, ktoré majú dostatočnú kvalitu sa dajú aj dobre upravovať pre dosiahnutie požadovaného výsledku. Vďaka tomu, že aj mobilné telefóny disponujú kvalitnými foťákmi je však fotenie aj úprava jednoduchšia ako kedysi.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno