Domov Trendy Aplikácia Deezer vás dostane a nepustí

Aplikácia Deezer vás dostane a nepustí

Zdielať

DeezerDeezer je jednou z najznámejších služieb k legálnemu počúvaniu hudby. My sa mu dnes detailne pozrieme na zúbok. Deezer je na trhu už od roku 2006, kedy pôsobil ešte ako Blogmusic. V súčastnosti ponúka viac než tridsať miliónov skladieb.

Deezer je však platená služba. V prípade, že ho chcete použiť ako chvíľkovú záležitosť máte 2 hodiny počúvania hudby na mesiac zadarmo. V opačnom prípade sa cena predplatného pohybuje od 3.50 € mesačne, čo je za počet skladieb na Deezeri skutočne zanedbateľná čiastka.

Úvodná stránka

Deezer-uvod

Na úvodnej stránke na vás po prihlásení čaká výber skladieb od Deezer editorov, horúce novinky, či playlisty obsahujúce skladby umelcov, ktorých už ste počúvali. Úvodná stránka vám ponúkne tiež albumy podobných umelcov, akých ste už počúvali (Príklad: Ak ste počúvali českú skupinu Argema, bude vám ponúknutý album skupiny Divokej Bill…). V ľavom paneli na vás čaká obvyklé menu, a v hornej časti webu vás čaká prehrávač, ktorý je ukotvený, a sprevádzať vás bude stránkou aj pri rolovaní webu.

Hľadanie

Deezer-hladanie

Pri hľadaní umelca vám bude počas písania navrhovaný zoznam umelcov. Hľadanie je jednoduché, a nič sa mu nedá vytknúť.

Skladby

Deezer-skladby

Ak ste našli svojho umelca stačí si už len na jeho profile vybrať skladbu, ktorú chcete počuť. V prípade, že ste na profile nejakého umelca prvýkrát určite vám pomôže záložka Top skladby. V tejto záložke nájdete vždy päť najlepších skladieb daného umelca.

deezer-album

Pod profilom umelca nájdete tiež ponuku dostupných albumov, singlov a výberov umelca. Z týchto si stačí vybrať a môžete počúvať hudbu.

Deezer-zalozky

Pod profilom nájdete tiež niekoľko ďalších záložiek. Záložka podobný umelci vám ponúkne zoznam umelcov, ktorý sú veľmi podobný práve zobrazenúmu umelcovi, a ktorý by sa vám mohli páčiť. Záložka Komentáre obsahuje komentáre používateľov k piesňam či albumom interpreta. Záložka Fanúšikovia obsahuje zoznam ľudí, ktorý umelca sledujú. Záložka Videá obsahuje videoklipi či trailery k piesňam interpreta. tu však veľa videí nikdy nečakajte, nakoľko Deezer je predsa audio služba. Záložka Biografia obsahuje životopis skupiny či umelca, často však len z Wikipedie a v angličtine.

Prehrávač

Deezer-prehravac

Prehrávač Deezeru je jednoduchý, a jeho používanie zvládne každý. Prehrávač je písaný v HTML, nie vo Flash-i a preto k jeho využívaniu stačí aj pomalšie pripojenie a netreba mu žiadne zásuvní moduly. Ponúka všetky funkcie bežného prehrávaču, a teda opakovanie, náhodné skladby apod.

Režim offline

Deezer-offline-1

Medzi jednu zo špeciálnych funkcií Deezer-u patrí aj tzv. Synchronizácia. Táto funkcia vám zabezpečí vašu obľúbenú hudbu aj v prípade, že práve nemáte pripojenie k internetu.

Deezer-offline-2

Synchronizované skladby sú označené zelenou farbou, a ich synchronizácia trvá len pár sekúnd.

Aplikácie

Deezer-aplikacie

Deezer nemusíte využívať len na webovej stránke. K jeho využívaniu môžete mať aj špeciálne aplikácie. Tie sú dostupné na všetky možné zariadenia. Od PC a mobilov až po špecializované Hi-Fi zostavy či autorádiá. Nevýhodou je však napríklad to, že aplikácia pre Windows je dostupná len od Windows-u 8. Pri starších Windowsoch vám musí stačiť doplnok do jedného z prehliadačov. To je z recenzie aplikácie Deezer všetko. Veríme, že sme vás zaujali, a zakúpite si jej predplatné. Novinkou je, že predplatné si môžete oficiálne zakúpiť aj cez operátora Telekom. Web služby nájdete na: Deezer

Hodnotenie: 95 %

Plusy
+ Počet skladieb
+ Flexibilita vďaka aplikáciám
+ Prepracovaný systém s množstvom funkcií
+ Synchronizácia a rádio každého umelca

Mínusy
– Chýba aplikácia pre staršie operačné systémy Windows než Windows 8

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno