Domov Novinky Aplikácia AVG AntiVirus dosiahla už 100 miliónov stiahnutí

Aplikácia AVG AntiVirus dosiahla už 100 miliónov stiahnutí

Zdielať

AVG AntiVirusSpoločnosť AVG Technologies, poskytovateľ nástrojov pre internetovú a mobilnú bezpečnosť, súkromie a optimalizáciu pre viac ako 172 miliónov aktívnych užívateľov, oznámila, že aplikácia AVG AntiVirus Free for Android Tablets prekonala hranicu 100 miliónov stiahnutí na Google Play.

Tým sa stala jednou z najsťahovanejších aplikácií pre bezpečnosť na internete. Vlajková loď mobilných aplikacií AVG sa tak presunula do kategórie najžiadanejších aplikácií Google Play, ktorá zahŕňa aplikácie so 100 – 500 miliónmi stiahnutí.

Prieskumy ukázali, že niektorí používatelia majú pri sebe svoj telefón až 22 hodín denne a kontrolujú ho v priebehu tejto doby až 150-krát. V roku 2013 objem škodlivého softvéru pre mobilné zariadenia vzrástol o 22 percent. Vzhľadom na to, že v budúcich piatich rokoch by mal počet ľudí pristupujúcich na internet dosiahnuť zhruba 2,5 miliardy ľudí, možno predpokladať, že sa počet hrozieb namierených na mobilné zariadenia bude zvyšovať.

„V minulom roku sa spoločnosť AVG strategicky zamerala na oblasť mobilných technológií, a keď sa pozrieme do budúcnosti, je nám zrejmé, že táto oblasť bude ďalej povážlivo rásť,“ povedal David Ferguson, General Manager Consumer & Mobile v spoločnosti AVG Technologies. „Boli sme medzi prvými, ktorí dokázali poskytnúť bezplatnú bezpečnostnú aplikáciu pre zariadenia s Androidom, a teraz sme prvá spoločnosť, ktorá má antivírusovú aplikáciu v kategórii najsťahovanejších položiek na Google Play. „Za tento neuveriteľný míľnik vďačíme predovšetkým značnej sile nášho produktu a celosvetovej zákaznickej báze, ktorá nás umiestnila medzi najväčšie svetové značky v tejto kategórii.“

Táto správa nasleduje po nedávnom oznámení AVG o nových funkciách a aktualizáciách v súvislosti s vydaním produktového radu AVG pre rok 2014, ktorý prináša najnovšie produkty na zvýšenie internetovej bezpečnosti, výkonu a súkromia pre osobné počítače, smartfóny a tablety.

„Prevažná väčšina nových používateľov internetu bude navštevovať web hlavne prostredníctvom mobilných zariadení, ako sú smartfóny a tablety. Je pre nás dôležité, aby naši zákazníci mali rovnaký pocit bezpečia pri používaní svojich mobilných zariadení, aký zažívajú na svojich počítačoch,“ povedal Omri Sigelman, VP Mobile Marketing & Sales v spoločnosti AVG Technologies. „Naša aplikácia AVG AntiVirus PRO for Android je prémiová verzia nášho bezplatného produktu, ktorá poskytuje ďalšie funkcie na zvýšenia súkromia a prevencie proti krádeži, vrátane App Locker, App Backup, Camera Trap a Sim Lock.”

Zdroj: Tlačová správa AVG

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno