Domov Novinky AOC prichádza s prvým headsetom pre virtuálnu realitu

AOC prichádza s prvým headsetom pre virtuálnu realitu

Zdielať

Spoločnosť AOC predstavuje na veľtrhu Gamescom v Kolíne od 18. do 21. augusta svoj prvý head-mounted display (HMD) pre virtuálnu realitu. Virtuálna realita bola v minulosti považovaná za ďalšiu veľkú vec, ale nadšenie z nej rýchlo opadlo. Dnes však všetko naznačuje tomu, že jej vývoj a zásadné technológie pre jej fungovanie sú natoľko pokročilé, aby sa na trhu udržala.

AOC VR okuliare

Spoločnosť Goldman Sachs v správe z januára 2016 dokonca oznámila, že virtuálna realita (VR) má potenciál dať vzniknúť odvetvia v hodnote niekoľkých miliárd dolárov a prípadne byť tak prevratná ako príchod PC. Prípady využitia sú rovnako rozmanité ako pri osobných počítačoch a smartfónov: okrem zrejmého, hranie (a vojenstvo), je tu video zábava, živé udalosti, vzdelávanie, zdravotníctvo, strojárstvo a dokonca i maloobchod a nehnuteľnosti.

Chcete sa zo svojho gauča v starom byte preniesť a naživo zažiť svoj nový domov, vzdialený stovky a dokonca tisíce kilometrov ďaleko? Proste si len nasaďte VR headset a prejdite sa okolo… A tento zoznam sa ešte predĺži s ďalším vývojom technológie. Prototyp nového VR headsetu od AOC si môžete prezrieť len v Game Industry Business Lounge v hale 2.2, na stánku A-040.

Zdroj: AOC

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno