Domov Novinky AnTuTu odhalilo, ktorý procesor v smartfónoch je najvýkonnejší

AnTuTu odhalilo, ktorý procesor v smartfónoch je najvýkonnejší

Zdielať

Qualcomm, Samsung, MediaTek… To je len niekoľko najvýznamnejších hráčov na poli výroby integrovaných procesorov, ktorí sa snažia zlepšovať a prinášať na trh stále nové a výkonnejšie produkty. Benchmark AnTuTu je asi najvýznamnejším porovnávačom výkonu v smartfónoch a je to práve on, ktorý zverejnil štatistiku za prvý kvartál tohto roka.

antutu smartfóny porovnanie

Najvýkonnejším telefónom sa stal Samsung Galaxy S6, ktorý výrazne prekročil hranicu 60 000 bodov. V tesnom závese je jeho zahnutá Edge verzia. Obe tieto zariadenia obsahujú čip z vlastnej dielne Exynos 7420. Na tretej priečke sa umiestnila taktiež tohtoročná novinka HTC One M9 s čipom Qualcomm Snapdragon 810.

Zvyšné priečky obsadili telefóny s veľmi podobným skóre, využívajúce čipy Qualcomm Snapdragon 805 aj MediaTek MT6595. Zaujímavým výsledkom je smartfón OnePlus s procesorom Qualcomm Snapdragon 801, ktorý obsadil 10 priečku, čím ešte stále dokazuje, že za nízku cenu poskytne nekompromisný výkon.

antutu procesory porovnanie

Porovnanie grafického výkonu je taktiež jasne v réžií Samsungu, ktorý svojim čipom Exynos 7420 obsadil prvú priečku. Môže za to hlavne ich pokročilá 14 nm výrobná technológia, ktorá umožňuje zvýšiť výkon bez nepríjemného prehrievania. Aj práve preto je Qualcomm Snapdragon 810 až na druhej priečke, pretože väčšina výrobcov mu znížila takty z obavy o prehrievanie. Na piatej priečke sa umiestnil najvýkonnejší model od výrobcu MediaTek – MT6595.

Zdroj: AnTuTu

7 komentárov

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno