Domov Novinky Antiradary, ktoré ušetria Vaše peniaze

Antiradary, ktoré ušetria Vaše peniaze

Zdielať

Antiradary CobraAntiradary od amerického výrobcu Cobra sa vyznačujú  spoľahlivým a osvedčeným výkonom.  Ponúkajú viac typov a ich cenová hladina sa pohybuje už od 40€ s DPH. Antiradar je zariadenie, ktoré dokáže pri správnom používaní znížiť riziko zamerania rýchlosti vášho vozidla technologickými prostriedkami v pásmach (X Band, K Band, Ka Superwide, Ku Band, VG-2, Spectre I a Spectre IV+. LTI 20-20, Ultra Lyte, ProLaser, ProLaser III, Stalker LIDAR a Speedlaser, Ramer).

Dôležité je správne umiestnenie a nastavenie radaru, resp. kompasu (model XRS 9745). Správne umiestnenie je na čelnom skle, alebo prístrojovej doske s priamou viditeľnosťou na cestu. Citlivá elektronika obsahuje elektronické detektory žiarenia. Pri zistení vyžarovania napr. v pásme KU, t.j. 12-18 GHz, Vás detektor upozorní na prítomnosť žiarenia. Toto žiarenie je zvyčajne zistené skôr ako príde k meraniu vášho vozidla, takže môžete včas znížiť rýchlosť. Na základe Doplerovho javu, t.j. radar vyšle signál, a odrazom od vozidla dokáže vypočítať na základe zmeny frekvencie a vlnovej dĺžky vašu rýchlosť.

Upozornenie

Musíme však upozorniť na skutočnosť, že antiradary sú podľa platných zákonov v Slovenskej republike zakázané a nemožno ich používať. V okolitých krajinách sa však môžu používať a preto sú antiradary zaujímavé pre ľudí, ktorí cestujú často do zahraničia. Na Slovensku nie je ich predaj zakázaný, pri používaní však riskujete pokutu. Detaily antiradarov a ich právnych dopadov sa zaoberal portál a všetky informácie nájdete na tejto stránke.

Zdroj: Tlačová správa AGEM

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno