Domov Novinky Antec P100: klasika v tichom prevedení

Antec P100: klasika v tichom prevedení

Zdielať

Antec P100 02Spoločnosť Antec si pripravila pod označením P100 novú skriňu, ktorá patrí do jej známe a na trhu už dlho zabývanej rady Performance One. U tejto skrine výrobca zmieňuje predovšetkým tichú prevádzku počítača, ktorý by práve jej mal byť zaistený. 

Je len dobré, že zoznam tzv. tichých skríň alebo skríň pre tiché počítače sa ďalej rozširujú a ešte lepšie je, keď s jednou takou príde renomovaný výrobca formátu spoločnosti Antec. Je ale vhodné upozorniť, že tichú prevádzku sľubujú aj staršie skrine rady Performance One, však majú navonok podobné spracovanie ako dnešné modely typu Fractal Design radu Define. Nová P100 vytvorí základ pre počítače postavené na doske ATX, čiže ide o skriňa typu Middle Tower.

Na trhu ju môžeme čakať už čoskoro, pretože sa nedávno dostala do ponúk obchodov s cenou okolo 88 eur. Jej vzhľad je jednoduchý a pripomína ostatné skrine rady Performance One. Teda aj P100 má predné dvierka s kovovo šedým sfarbením, ktorá prikrývajú predné mechaniky a ventilátory. Dvierka majú dvojité pánty, takže ich môžeme roztvoriť do uhla až 270°.Antec P100 01

Práve pre mechaniky tu máme dve pozície a sedem ďalších je pripravené pre 2,5″ alebo 3,5″ SSD / disky. Potom Antec zmieňuje isté Smart Cooling Solution (SCS) a Quiet Computing Technology, čo proste a jednoducho znamená, že tu je päť 120 mm pozícií pre ventilátory, z ktorých sú dve opatrené firemnými modely s ložiskami FDB (fluidné).

Pre tlmenie hluku poslúži okrem predného krytu tiež penou vyložené bočné panely, nechýba možnosť viesť káble za Tray základnej dosky, grafickej karty tu môžu byť dlhé maximálne 318 mm, potom výrobca spomína prachové filtre pre predné ventilátory a zdroj a predný I/O panel s dvoma portami USB 3.0 aj 2.0 a audio.

Zdroj: Tlačová správa Antec

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno