Domov Novinky Android Lollipop 5.0 dostupný pre smartfón LG G3

Android Lollipop 5.0 dostupný pre smartfón LG G3

Zdielať

LG_G3_07Už začiatkom decembra sa vlastníci TOP modelu LG G3 môžu tešiť na novú verziu operačného systému Android Lollipop 5.0. Telefón s pamäťou 16 a 32 GB, ktorý je vlajkovou loďou LG v roku 2014, bude prvým na slovenskom trhu, ktorý aktualizáciu OS dostane. Android Lollipop prichádza s úplne novým dizajnom aj vylepšenú vizuálnou stránkou. Animácie, farebné schémy aj ikony aplikácií tak dostanú doslova iný rozmer – hĺbka farieb aj tiene budú ešte výraznejšie. Lollipop ponúkne užívateľom aj väčšie zabezpečenie smartfónu, vyšší výkon vďaka Android Runtime (ART) a automatické úsporné nastavenia pri znižujúcim sa stave batérie.

Displej smartfónu má 5,5“ a rozlíšenie 2560×1440 pixelov. Toto rozlíšenie je označované ako Quad HD, alebo ako 2K s jemnosťou 538 PPI, čo je počet pixelov na palec. Aké by to bolo však, ak by mal displej jemné rozlíšenie bez kvalitného panelu? To sa našťastie nestalo.

Základ tvorí výkonný štvorjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 801, taktovaný na 2,5 GHz. Dopĺňa ho grafika Adreno 330 a operačná pamäť. Tá existuje v dvoch konfiguráciách – 2 GB RAM a 16 GB vnútornej pamäte, alebo 3 GB RAM a 32 GB RAM. V oboch prípadoch je podpora pre pamäťové karty microSD a to až do veľkosti 128 GB. Viac sa dočítate v recenzii.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu LG D855 G3 16GB poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu LG D855 G3 32GB poskytuje server Heureka.sk

Zdroj: Tlačová správa LG, autorský text z recenzie

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno