Domov Novinky Analytik Kaspersky Lab „hackol“ vlastnú obývačku

Analytik Kaspersky Lab „hackol“ vlastnú obývačku

Zdielať

Hack utokZraniteľnosti softvéru a chýbajúce hoci aj základné bezpečnostné opatrenia – to sú zraniteľné miesta zabezpečenia chytrej domácej elektroniky pripojené k internetu. Analytik Kaspersky Lab David Jacoby vykonal vo vlastnej obývačke experiment, pri ktorom sledoval, ako je na tom jeho domácnosť s kybernetickú bezpečnosťou.

Preveril zariadenie ako NAS (network-attached storage), chytré televízie, routery, Blu-ray prehrávače a pod. A zistil, že sú kybernetickými útokmi ľahko zraniteľná. David našiel počas experimentu 14 zraniteľností v dvoch zariadeniach NAS od dvoch rôznych výrobcov, jednu zraniteľnosť v Smart TV a niekoľko skrytých funkcií potenciálne využiteľných k vzdialenému ovládanie routera. Kaspersky Lab podľa svojich pravidiel nezverejňuje mená výrobcov týchto zariadení do doby, než sú tieto zraniteľnosti odstránené. Všetky dotknuté spoločnosti boli informované a na riešení s nimi spoločnosť spolupracuje.

“Trvalo mi menej ako 20 minút nájsť extrémne závažné zraniteľnosti v zariadení, ktoré sa zdalo bezpečné. Ako by asi vyzeral podobný experiment vo väčšom meradle, než je môj obývacia izba?” Komentoval výsledky analytik David Jacoby z Kaspersky Lab. Mnoho výrobcov prestane vydávať bezpečnostné aktualizácie alebo nápravy zraniteľností po uplynutí nastavenej životnosti zariadenia. Tá je väčšinou určená na jeden alebo dva roky, pričom reálne to býva oveľa dlhšie.

Zdroj: Tlačová správa Kaspersky

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno