Domov Novinky Analytici veria, že iPhone 6 prinesie väčší predaj

Analytici veria, že iPhone 6 prinesie väčší predaj

Zdielať

iPhone-6Analytici Morgan Stanley veria, že predaj iPhone 6 bude o 20% vyššií ako u 5s, čiastočne preto, že výrobný proces beží hladko, a niesú tam žiadne problémy s dodávkou komponentov pre ďalšiu výrobu ich nadchádzajúcej vlajkovej lode.

Smartfón iPhone 5s, ktorý pomohol Apple zabezpečiť nárast zisku o 6,7% (vo 4. štvrťroku 2013) oproti predchádzajúcemu roku. Tempo rastu bolo oveľa menšie než to, čo Apple pôvodne predpokladalo. Ďalším faktorom, ktorý je myšlienka prispieť k predpokladanej spáse v predaji iPhone 6 je väčšia veľkosť displeja. Bude to prvý iPhone, ktorý bude súťažiť s Android vlajkovými loďami s väčšími displejmi. Apple rozhodne konečne pritvrdil s ich displejmi, ktoré môžu zaujať pozornosť spotrebiteľov a ich peňaženky.

iPhone-5S-vs-iPhone-6iPhone-5S-vs-iPhone-6-2

Analytička Katy Huberty z Morgan Stanley ale poukázala na to, že návrh materiálu pre iPhone 6 bude s najväčšou pravdepodobnosťou v hodnote o 20 – 30 dolárov viac za jeden iPhone ako aktuálna generácia iPhone 5s. Vylepšený fotoaparát a väčší účet za displej je tak ďalším zvýšením ceny.

iPhone-5S-vs-iPhone-6-3iPhone-5S-vs-iPhone-6-7

Informácie, ktoré už sú známe hovoria napríklad aj o tom, že iPhone 6 bude vodeodolný, čo naznačujú aj fotografie kde je novinka odfotografovaná pod vodou. Zároveň je vidieť, že Apple zmenila dizajn a iPhone tak zrejme nepríde v klasickom hranatom dizajne, ale hrany budú zaoblené, ako je to pri ostatných smartfónoch.

iPhone-5S-vs-iPhone-6-4iPhone-5S-vs-iPhone-6-5

Taktiež sa objavili fotografie, ktoré sa porovnávajú s jeho predchodcom iPhone 5S. Ako je vidieť iPhone 6 bude väčší a širší. Hovorí sa o rozmeroch 135,3×71,9×6,1 mm, čo sú síce väčšie rozmery ako 5S, ale je tenší. Nechajme sa prekvapiť, čo si pre nás tento rok Apple pripraví.

Zdroj: GSMarena

Zdielať
Predchádzajúci článokRecenzia: Huawei MediaPad 10 Link
Nasledujúci článokMotorola predstavila smartfóny Moto E a Moto G 4G
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno