Domov Novinky AMD zverejnilo propagačné video DockPort

AMD zverejnilo propagačné video DockPort

Zdielať

AMD DockPortAMD zverejnilo novú videoprezentáciu, kde predviedli schopnosti a uplatnenie štandardu pripojenia DockPort. Štandardný DockPort bol vypracovaný AMD a Texas Instruments a bol prvýkrát predstavený ako koncept pod názvom Lightning Bolt počas CES 2012.

Na nedávnom veľtrhu CES 2014 bol DockPort prijatý ako oficiálny DisplayPort štandardné rozšírenie od VESA.

Display, data a príkon v jednom konektore

Nový štandard DockPort umožňuje vysokorýchlostné dátové USB 3.0 cez existujúci DisplayPort. DockPort kábel umožnuje tiež prenos energie ako na napájanie a nabíjanie napríklad notebooku. Táto kombinácia poskytuje mnoho funkcií v jednom kábli/konektora. “Jednoduchým jedným lacným konektorom, môžu teraz používatelia získať prístup k myške, klávesnici, externým optický, a pevným diskom, tlačiarňam, herný ovládač a až štyri externé monitory. To je veľa možností od jednen ​štandardizovaného konektora” vysvetlil Steve Belt, AMD viceprezident strategických aliancií. Video ukazuje referenčný dizajn Discovery Tablet s využitím AMD na DockPort-u kvôli jeho funkciám. Port sa používa pre napájanie/nabíjanie tabletu a tento rovnaký port, na tablete sa používa na pripojenie klávesnice a premiena ho na dizajn 2 v 1. To zdôrazňuje dokovaciu vlastnosť portu.

Video AMD tiež ukazuje schopnosť DockPort-u – prepojenie niekoľkých čiastkových blokov a tak rozšíriť počítačreproduktory, HDMI port, zdieľanie siete, viacero monitorov, dvojicu USB portov a SSD disk. Wes Ray, systémový manažér a aplikačný manažér  pre spotrebné a výpočtové rozhranie hovorí o novom štandarde, “ako otvorený štandard, DockPort bude k dispozícii pre dizajnérov realizovať a rýchlejšie dodávať pohodlie jediného pripojenia v zariadeniach, ako sú tablety, notebooky, dokovacia stanica a hardvérové ​​kľúče. “

Zdroj: Hexus

Zdielať
Predchádzajúci článokCanon rozširuje kolekciu modelov PowerShot
Nasledujúci článokEricsson kupuje Azuki Systems
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno