Domov Novinky AMD sa delí na dve skupiny

AMD sa delí na dve skupiny

Zdielať

AMD dve skupinySpoločnosť AMD ohlásila, že v súlade s jej už predtým zvolenú stratégií sa rozdelí na dve skupiny. Nejde teda o náhle rozhodnutie a ukazuje už len to, že tieto skupiny oficiálne vzniknú už prvého júla. Rory Read, prezident a CEO firmy AMD, oznámil, že rozhodnutie vytvorenie dvoch skupín je súčasťou veľkého plánu.

Ten odštartoval pred dvoma rokmi. Ide o stratégiu, ktorá má za úlohu firmu reštartovať, akcelerovať jej vývoj a úplne ju transformovať v novú spoločnosť. Rory Read tiež ďalej hovorí o diverzifikáciu produktového portfólia. Ide v podstate o to, že AMD sa nemieni zaoberať iba výrobou procesorov typu x86 a príslušného hardvéru a ďaleko viac sa bude zaoberať architektúrou ARM.

AMD sa rozdelí na dve skupiny. Prvou bude Computing and Graphics Business Group, ktorá sa postará o klasický hardvér pre PC, vrátane grafických kariet, a to aj tých profesionálnych (FirePro). Rovnako tak si vezme na starosť aj vývoj a marketing. Túto skupinu povedie John Byrne, doterajší Chief Sales Officer.

Enterprise, Embedded and Semi-Custom Business Group bude vyrábať predovšetkým servery, integrované riešenia a rôzne iné, ktoré budú šitá na mieru, a to aj tu, vrátane vývoja a marketingu. Túto skupinu bude mať na starosť Dr Lisa Su, ktorej sa bude John Byrne zodpovedať. Uvidíme tiež, aký efekt bude mať toto rozhodnutie, respektíve či vôbec budeme môcť niečo postrehnúť.

Zdroj: Tlačová správa AMD

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno