Domov Novinky AMD predstavuje nový procesor pre tablety a notebooky

AMD predstavuje nový procesor pre tablety a notebooky

Zdielať

324482-amd-a10-6800k-angleIntel nie je jedinou spoločnosťou, ktorá tento týždeň zavádza nové čipy nízkej spotreby pre tablety.Aj jeho rival AMD prináša na trh novú radu procesorov pre rok 2013, vrátane niekoľkých čipov s nízkou spotrebou energie. Teraz spoločnosť pridáva nový procesor do radu AMD Elite Quad-Core A4-1350 a je zameraný na tablety, notebooky s dotykovým displejom a hybridné zariadenia. Očakáva sa, že sa začne predávať v októbri. 

1 GHz quad-core procesor má AMD Radeon HD 8210 grafiku, taktovanú na 300 MHz a podporou DirectX 11.1. AMD už ponúka aj dvojjadrový procesor označený ako A4-1250 s TDP 8 Wattov. 

V kombinácii s  notebookom alebo tabletom do 13 palcov, by tak bolo možné vyrobiť zariadenie s dlhšou výdržou batérie.

Zdroj: Liliputing.com

Zdielať
Predchádzajúci článokNokia a jej tajné testy Androidu
Nasledujúci článokMicrosoft natrvalo zablokovala niekoľko hracích konzol
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno