Domov Novinky AMD FirePro W8100: Grafická karta pre profesionálov

AMD FirePro W8100: Grafická karta pre profesionálov

Zdielať

AMD Fire Pro W8100Nová profesionálna grafická karta AMD FirePro W8100 má byť teda oproti konkurencii výrazne rýchlejšia, pričom 38-násobný rozdiel platí len pre vybrané testy vykonané v laboratóriách AMD. Budeme si teda skôr všímať skutočné špecifikácie ako porovnanie s konkurenciou v nemenovaných testoch. GPU AMD FirePro W8100 má celkom 8 GB pamäte GDDR5 na 512 bitové rozhranie.

Samotný čip disponuje 2560 stream procesormi, 160 TMU jednotkami a 64 ROP jednotkami. Vzhľadom k týmto špecifikáciám je jeho najbližším príbuzným zo sveta herných grafických kariet čip Radeon R9 290 (Hawaii Pro), pričom ešte výkonnejší by bola variácie na R9 290X, ktorá by mala 2816 stream procesorov. AMD potom hovorí o výkone 4,2 TFlops v single precision a v double precision to je 2,1 TFlops, čo je veľmi slušné. Avšak spoločnosť NVIDIA už ponúka karty s čipmi Quadro K6000, ktoré sú založené na GK110 (Kepler) a ponúknu 5,2 TFlops (single precision) a 1,7 TFlops (double precision).

Pri porovnaní týchto základných schopností to teda na niekoľkonásobný rozdiel vo výkone rozhodne nevyzerá. V jednom systéme je potom možné využiť až štyri karty FirePro W8100, čo nám dá výkon až takmer 17 TFlops. Takýto výkon by nám teda mohli poskytnúť pracovné stanice od firiem ako ARMAR, CARRI, Colfax, Exxact, Mouse Computer, PSSC Labs, Scan International, Tarox, Versatile Distribution Services, Workstation Specialists a Wortmann. Karta bude k dispozícii od budúceho mesiaca a v samostatnej podobe ju bude predávať dlhoročný partner AMD, spoločnosť Sapphire Technology.

Zdroj: Tlačová správa AMD

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno