Domov Novinky AMD a BlueStacks ponúka Android do PC s Windows

AMD a BlueStacks ponúka Android do PC s Windows

Zdielať

Android_LogoSpoločnosti AMD a BlueStacks nadviazali spoluprácu, ktorej plodom je možnosť prevádzkovať operačný systém Android na počítačoch vybavených AMD APU a systémy Microsoft Windows. Nezáleží potom, či pôjde o tablety, notebooky či desktopové počítače.

A že nová verzia BlueStacks ponúkajúce prevádzku Androidu na Windows bola vyvinutá v spolupráci so spoločnosťou AMD, nie je divu, že dané riešenie je optimalizované pre novú, teda už štvrtú, generáciu APU. Tou sú očakávané Kaveri, u ktorých AMD potvrdilo, že dorazí do obchodov už budúci týždeň.

BlueStacks bežiaci na PC s OS Windows potom sľubuje známe prostredie systému Android, a to vrátane nastavenia a konfigurácie. Aplikácie napísané pre Android potom budeme môcť prevádzkovať buď v okne alebo na celej obrazovke, pričom ich beh bude urýchľovať grafické jadro v nových APU. Používateľ tak získa prístup k celej ponuke aplikácií Androidu dostupných v rôznych obchodoch a tiež mu bude umožnená synchronizácia s tými aplikáciami, ktoré prevádzkujeme na našom telefónu či tabletu s Androidom.

Ďalšou nezanedbateľnou výhodou je možnosť, aby androidové aplikácie využili dáta uložené na lokálnych diskoch so súborovým systémom Windows, čo sa bude hodiť predovšetkým u multimédií. Riešenie BlueStacks tak beží ako virtuálny stroj na systéme Windows, čiže jeho použitie je veľmi jednoduché. Synchronizácia aplikácií potom prebieha pomocou cloudové služby FoneLink a virtualizačné hardvérové ​​schopnosti procesorov AMD majú byť tu tiež využité.

Zdroj: Tlačová správa AMD

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno