Domov Novinky Alternet ponúkne v Košiciach rýchly internet

Alternet ponúkne v Košiciach rýchly internet

Zdielať

Telekomunikačný operátor Alternet dokončuje v mestskej časti Košice – Šaca rozšírenie a modernizáciu optickej siete nazvanej Šacanet. Okrem dostupnosti moderných telekomunikačných služieb bude slúžiť aj ďalším poskytovateľom. Súčasná technológia umožňuje pripojenie až do rýchlosti 1 Gbps na používateľa.

Sacanet 01

Pri výstavbe podzemnej siete pripravila spoločnosť aj optické vedenia pre pripojenie kamier mestskej polície. Šacanet má plnohodnotnú optickú sieť, ktorej optické vlákno prichádza priamo k používateľom do domu alebo bytu (podobne ako služba FiberNet od Orangeu).

Sacanet 02

V ponuke pre domácnosti bude internetové pripojenie s rýchlosťou do 400 Mbps pre sťahovanie a 100 Mbps pre odosielanie dát za 29,90 eur mesačne. Najlacnejšie pripojenie, určené seniorom a sociálne slabším občanom s rýchlosťou 5 Mbps pre sťahovanie a 1 Mbps pre odosielanie bude za 7,90 eur mesačne.

Sacanet 03

Digitálna televízia bude ponúkaná za rovnakú cenu – 7,90 eur mesačne, vrátane prenájmu set-top-boxu s podporou HD. Najnižší balík v tejto cene zahŕňa približne 50 staníc, ďalšie programové balíky je možné doobjednať samostatne.

Zdroj: TS

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno