Domov Novinky AllWinner predstavil výkonný čipset za menej ako 5 eur

AllWinner predstavil výkonný čipset za menej ako 5 eur

Zdielať

Spoločnosť AllWinner, zaoberajúca sa návrhom a výrobou čipu pre smartfóny a tablety, nie je u nás veľmi známa. Popri veľkým výrobcoch ako je Qualcomm, MediaTek či Samsung síce hrajú len druhé husle, snažia sa ale presadiť hlavne v lacnejších zariadeniach. Ich najnovší čipset A64 prinesie solídny výkon a to za bezkonkurenčnú cenu pod 5 eur.

allwinner

Tento 64-bitový čip príde so štvoricou jadier Cortex-A53, ktoré sú veľmi výkonné pri nízkej spotrebe. Pre porovnanie, rovnaký počet aj typ jadier obsahuje čipset Qualcomm Snapdragon 410, ktorý je veľmi obľúbený medzi lacnejšími zariadeniami a práve vďaka čipu AllWinner by pri rovnakom výkonne mohli cenovku zariadenia ešte viac znížiť. Hlavným zameraním budú tablety, nie je ale vylúčené že ho uvidíme aj v iných zariadeniach.

Tento zaujímavý čip podporuje 4K video a H.264/H.265 hardvérové dekódovanie. Bez problémov spolupracuje s pamäťami typu DDR3, dátovým úložiskom eMMC 5.0 či najnovšou architektúrou ARM na ochranu. Zaujímavá je aj špeciálna technológia SmartColor 2.0 pre lepšiu reprodukciu farieb. Mal by dokonca prísť s najnovším Androidom 5.1, čím priláka rozhodne veľa fanúšikov.

allwinner a64

Čip by mal ísť do masovej výroby v júni, v prvých zariadeniach ho teda uvidíme pravdepodobne ešte tento rok. Očakávať teda môžeme veľmi lacné tablety, s ktorými sa už nebudeme musieť trápiť a poskytnú dostatok výkonu aj za nízku cenu.

Zdroj: GizmoChina

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno