Domov Novinky Allview X2 Xtreme – Skutočne extrémny smartfón

Allview X2 Xtreme – Skutočne extrémny smartfón

Zdielať

Rumunská spoločnosť Allview, s ktorou sa už mohli naši čitatelia stretnúť pri recenzii zaujímavých modelov V1 Viper S4G či Viva i10G predstavuje najnovší smartfón X2 Xtreme. Ten však patrí do úplne inej kategórie ako všetky modely spoločnosti doteraz a ktorá konkuruje tým najlepším z najlepších a hravo sa môže postaviť aj proti takým značkám ako je Samsung či HTC.

Allview X2 Xtreme 01

Tento prémiový smartfón hneď na prvý pohľad zaujme dizajnom, ktorý sa líši od ostatných konkurentov, aj keď by sme našli spoločné prvky s modelmi ostatných výrobcov. Samotné telo je vyrobené z kombinácie hliníka a horčíka, ktoré boli vyfrézované z jedného kusu pomocou CNC stroja.

Tým sa vytvorí dokonalé telo, ktoré nemá v dnešnej dobe konkurenciu. Vpredu nájdeme veľký, 6“ displej s rozlíšením Quad HD (2560×1440 pixelov), ktorý zaberá veľkú časť prednej strany, z čoho vyplývajú aj malé rámiky ako displeja.

Allview X2 Xtreme 02

Hardvérový základ tvorí nový procesor MediaTek X10, ktorý obsahuje osem jadier Cortex-A53 taktovaných na 2,0 GHz. Ďalej tu nájdeme grafiku Power VR Rogue G6200 a operačnú pamäť, ktorá má 3 GB.

Pre používateľa bude dostupných 64 GB vnútornej pamäte a tiež možnosť rozšírenia kapacity až o 128 GB pomocou microSD karty. Poteší aj najnovší Android vo verzii 5.1 Lollipop.

Allview X2 Xtreme 03

Veľmi zaujímavý je aj použitý fotoaparát. Vpredu výrobca umiestnil 8 MPx snímač s automatickým zaostrením, ako hlavný poslúži 24 MPx fotoaparát s automatickým zaostrením, duálnou LED diódou, množstvom softvérových vychytávok a v neposlednom rade aj možnosťou nahrávanie 4K videa pri 30 fps.

Pod šosovkou na zadnej strane nájdeme aj snímač odtlačkov prstov. Za zmienku stojí aj porcia konektivity v podobe Wi-Fi, Bluetooth, NFC či podpora 4G (LTE) až do 150 Mbps. Treba však podotknúť, že tento model ponúka aj režim Dual SIM a obe SIM karty podporujú LTE siete. Telefón podporuje všetky pásma LTE sietí používaných na Slovensku – 800, 900, 1800 a 2100 MHz.

Allview X2 Xtreme 04

Zaujímavé sú aj reproduktory, ktorých stereo zvuk si používateľ môže vychutnať aj s vylepšením DTS a NXP audio zosilňovačom. O nabíjanie 3500 mAh batérie sa postará nabíjačka s nabíjacím prúdom 2000 mA, čo je dvojnásobná hodnota oproti klasickej nabíjačke.

Telefón je už k dispozícií na objednanie, prvé kusy by sa mali dostať k používateľom už tento mesiac. Cena bola stanovená na 439 eur, objednať si ho možno na oficiálnej stránke výrobcu.

Zdroj: AllView

1 komentár

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno