Domov Novinky Alcatel: Smartfón s dvomi SIM a osemjadrom v predaji

Alcatel: Smartfón s dvomi SIM a osemjadrom v predaji

Zdielať

Alcatel OneTouch Idol X+Alcatel OneTouch začal na našom trhu predávať smartfón Idol X+, ktorý sa stáva novou vlajkovou loďou tejto značky. Nástupca si ponechal sloty na dve SIM karty, päťpalcový Full HD displej, 2 GB RAM a 13,1 MPx fotoaparát. Smartfón ponúka oproti predchodcovi osemjadrový procesor s frekvenciou 2 GHz. Pre ukladanie dát je k dispozícii 32 GB pamäte. Model sa bude predávať v čiernej a bielej variante za odporúčanú cenu 326,90 eur s DPH.

Osemjadrový procesor je od firmy MediaTek, ide konkrétne o model MTK 6592, ktorý je taktovaný na 1,7 GHz. Vyrobený je 28 nanomerovým výrobným procesom a dopĺňa ho grafika Mali-450. V smartfóne je operačný systém Android 4.2, v priebehu jesene tohto roka však dostane aktualizáciu na verziu 4.4 KitKat.

Kapacita batérie je 2500 mAh, rozmery 140,4×69,1×8,1 mm a hmotnosť je 130 gramov. Súčasťou balenia sú aj slúchadlá JBL, ktorých zvuk vylepšuje slúchadlový zosilňovač Maxim 9720. Poteší tiež funkcia Dual SIM, ktorá umožňuje využívanie dvoch SIM kariet naraz.

Zdroj: Tlačová správa Alcatel

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno