Domov Novinky Alcatel prináša dva telefóny pre seniorov

Alcatel prináša dva telefóny pre seniorov

Zdielať

Alcatel OneTouch 2000Alcatel OneTouch uviedol na vianočný trh dva nové telefóny s veľkými tlačidlami a prehľadným farebným displejom. Modely 2000 a 2001 sú určené predovšetkým seniorom a ľuďom s horším zrakom. Oba prístroje však ponúknu rad funkcií nad rámec bežného seniorského telefónu.

Model 2001 naviac oproti svojmu dvojčaťu 2000 obsahuje fotoaparát a bezdrôtovú funkciu Bluetooth. Ovládanie oboch telefónov je veľmi intuitívne, a nezaťažuje preto zložitým nastavením ani zložitými funkciami.Novinky sa predávajú v čiernej a bielej farbe za odporúčanú cenu 39,99 € (model 2000) a 54,99 € s DPH (model 2001).

Od kategórie seniorských telefónov, do ktorej oba modely patria, vyžadujú užívatelia predovšetkým spoľahlivosť a jednoduché a prehľadné ovládanie. Modely Alcatel OneTouch 2000 aj 2001 uspokojí nároky vašich prarodičov, plne vyhovovať však budú zásluhou veľkých tlačidiel a veľkého prehľadného displeja s uhlopriečkou 2,4 palca aj užívateľom so slabším zrakom. K ďalšej výhodám oboch telefónov sa radí kvalitný a hlasný zvuk reproduktora, zabudované FM rádio, praktický nabíjací stojan v cene, alebo dlhá výdrž batérie.

Alcatel 2000 Pure White with cradleAlcatel 2000 Pure White Back-Left V1.0

Telefóny Alcatel OneTouch 2000 a 2001 zaujmú v porovnaní s konkurenciou aj kvalitným dielenským spracovaním. Na chrbte telefónu nájdete neprehliadnuteľné červené SOS tlačidlo, určené k automatickému vytočeniu vopred určeného kontaktu, alebo poslanie SMS s prosbou o pomoc v prípade náhlej nevoľnosti. V balení sa nachádza špeciálna nabíjacia stanica, ktorá zároveň slúži ako stojan pre umiestnenie mobilného telefónu na vhodné miesto. Užívatelia ocenia aj LED svietidlo so samostatným tlačidlom aj možnosť zamykanie a odomykanie telefónu samostatným posuvným prepínačom na boku telefónu.

Alcatel OneTouch 2000

Model 2000 je určený ľuďom, ktorí s mobilným telefónom potrebujú hlavne volať alebo písať SMS správy. To sa táto novinka snažia spríjemniť čo najjednoduchším ovládaním, veľkými znakmi na displeji odkazovú indikáciou vytáčaného čísla v češtine. K telefonovaniu, textovým správam a balíku základných funkcií (budík, kalkulačka, kalendár) sa pridáva FM rádio fungujúce bez zapojenia slúchadiel a tiež možnosť prehrávania MP3 skladieb uložených na microSD karte, čo môže skrátiť dlhú chvíľu.

Alcatel OneTouch 2001

O niečo vybavenejší model 2001 obsahuje v porovnaní s modelom 2000 navyše dvojmegapixelový fotoaparát, s ktorým môžete robiť fotografie aj natáčať videá. Fotky následne môžete ľahko prostredníctvom obrazových správ MMS posielať rodine a priateľom. V rámci zachovania čo najjednoduchšieho ovládania majú niektoré funkcie špeciálne tlačidlá priamo na klávesnici a zjednodušujú tak prístup napríklad k fotoaparátu, alebo FM rádiu. Výpočet funkcií zakončuje bezdrôtové rozhranie bluetooth napr pre pripojenie bezdrôtového handsfree.

Dnes zaradil Telekom do akciovej ponuky aj jednoduchý model Alcatel OneTouch 2001X. Novinka obsahuje jednoduchý farebný displej a alfanumerickú klávesnicu s veľkými tlačidlami. Telekom ponúkne tento model za 1 euro mesačne k programom Happy a Biznis Star, resp. za 1 euro k programom Viac, Relax, Podľa seba a Fix. Pre Program 40 bude k dispozícii za 9 eur.

Zdroj: Tlačová správa Alcatel, Telekom (doplnené o akciové ceny Telekom)

2 komentárov

    • Zdrojom týchto informácii bola tlačová správa od spoločnosti Alcatel, ktorú som doplnil o informáciu z Telekomu. To, čo tu máme písané sa zakladá na ich informáciách ktoré nám poslali. Pozrel som aj iné weby a taktiež v parametroch smartfónu spomínajú, že podporuje MP3.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno