Domov Novinky Alcatel predstavil svoje vlajkové lode Idol 4 a 4S

Alcatel predstavil svoje vlajkové lode Idol 4 a 4S

Zdielať

A je to tu. Dlho očakávaný veľtrh mobilných technológii MWC v Barcelone sa pomaly začína a prvou spoločnosťou, ktorá uskutočnila svoju konferenciu je Alcatel. Za touto značkou už nepíšeme druhé meno OneTouch, spoločnosť sa totiž od tejto udalosti rozhodla premenovať.

Alcatel Idol 4 a 4S 01
Na tejto tlačovej konferencii boli predstavené dve vlajkové lode – Idol 4 a 4S. Menší Idol 4 ponúkne 5,2″ FullHD LCD displej, čipset Snapdragon 617, 3GB operačnej pamäte, 16GB úložného priestoru, ktorý je ale možné rozšíriť microSD kartou. Fotoaparáty ponúkajú rozlíšenie 13 a 8 megapixelov, a oba majú vedľa seba LED blesky. Reproduktory sú umiestnené vpredu, operačným systémom je Android 6.0 Marshmallow a batéria poháňajúca tento smartfón má kapacitu 2610 mAh.

Alcatel Idol 4 a 4S 02

Väčší Idol 4S ale ponúkne zaujímavejšie špecifikácie – 5,5″ QHD OLED displej, Snapdragon 652, 3GB RAM, 32GB úložného priestoru, ktorý je aj v tomto prípade možné zväčšiť pomocou microSD karty. Predný fotoaparát je rovnaký ako pri Idole 4, ale zadný ponúka rozlíšenie 16MPx. Takisto ako menší model ponúkne tento smartfón aj reproduktory na prednej strane a Android Marshmallow, ale kapacita batérie bola zväčšená na 3000 mAh. Okrem toho ale Idol 4S ponúkne rýchly skok do virtuálnej reality – krabicu od smartfónu je totiž možné jednoducho využiť ako VR headset Google Cardboard.

Alcatel Idol 4 a 4S 03

Oba smartfóny ponúknu okrem dvoch tlačidiel hlasitosti a jedného tlačidla napájania aj tzv. Boom Key, ktorý ponúkne niekoľko zaujímavých funkcii naraz. Slúži ako spúšť fotoaparátu, pri prehrávaní hudby dokáže vylepšiť zvukový výstup, zmeniť možnosti prehrávania videa a dokonca aj aktivovať pseudo-3D efekt v launcheri smartfónu. Idol 4 a 4S budú dostupné v 4 farbách – zlatej, ružovozlatej, tmavošedej a striebornej. Cena a dostupnosť sú neznáme, podľa špecifikácii ale rozhodne nejde o najvýkonnejšie modely na trhu, preto očakávame cenu niekde okolo štyroch stoviek eur.

Alcatel Idol 4 a 4S 04

Zdroj: Alcatel

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno