Domov Novinky Alcatel OneTouch Hero 8020D prichádza na trh

Alcatel OneTouch Hero 8020D prichádza na trh

Zdielať

alcatel-one-touch-idol-heroAlcate OneTouch Hero 8020D je s 6 palcovým jasným displejom a s rozlíšením Full HD doposiaľ najväčším smartfónom tejto značky. Displej s výbornou reprodukciou farieb zaberá takmer celú prednú plochu smartfónu vďaka nepatrným okrajom.

Výhodou displeja je i špeciálna oleofobná vrstva, s ktorou nehrozí zachytávanie otlačkov prstov na skle.  Zásluhou podareného dizajnu je zaradený do kategórie tabletofónov jedným z najtenších, takže pohodlne padne do ruky. Hero ponúka praktické technológie, ako je prístupová lišta, ktorá vám okamžite sprístupní najpoužívanejšie aplikácie, alebo možnosť rozdeliť displej pre dve súčasne spustené aplikácie. Vďaka tomuto tabletofónu so sebou už nemusíte nosiť papier a pero. Správy, e-maily a poznámky môžete písať vlastním rukopisom, ktorý predinštalovaný software rozpozná a prepíše do digitálnej podoby.

alcatel-one-touch-idol-hero-2

Obsahuje taktiež špeciálne predinštalované aplikácie, ktoré vám umožnia naplno využiť výhody, ktoré poskytuje veľký 6 palcový displej. K jeho ovládaniu je určený kvalitní stylus integrovaný priamo v tabletofóne, s jeho pomocou si môžete ľahko zapisovať poznámky, alebo vytvárať koncepty.

  • Scribe Note – tato aplikácia funguje ako váš papierový poznámkový blok. Môžete nielen čmárať stylusom, alebo prstom, ale i vkladať obrázky, texty a všetko spolu následne kombinovať.
  • Scribe Calculator – špeciálna aplikácia s kalkulačkou dokáže rozpoznávať ručne písane rovnice a sama ju potom i vypočíta. Zlomky, odmocniny, mocniny, sinus, cosinus – výpočty môžete písať ako na bežný papier.
  • Adobe Reader – umožní čítanie, úpravu a vytváranie dokumentov v štandardných formátoch Microsoft Office. Zároveň môžete komentovať, podčiarknuť a zdieľať celý rad PDF súborov.

Má hneď dva sloty na SIM karty, takže si prostredníctvom intuitívneho rozhrania môžete jedným dotykom zvoliť, s ktorou SIM kartou chcete uskutočniť hovor, posielať SMS alebo sa pripojiť k mobilnému internetu.

alcatel-one-touch-idol-hero-3

Praktickým doplnkom modelu Alcatel OneTouch Hero je štýlový kryt MagicFlip. Jeho hlavnou úlohou je chrániť displej pred poškriabaním, okrem toho ale taktiež prostredníctvom LED diód dokáže zobraziť čas a najdôležitejšie upozornenie, ako sú zmeškané hovory, správy alebo taktiež ekvalizer znázorňujúci prehrávanie hudby.

Technické parametre:

Dizajn

Rozmery

    158,5×80,6×8,5 mm

Hmotnosť

          177,6 gramov

Farba

           Čiernomodrá

Displej

6 palcový FHD IPS (1920×1080), OGS plná laminacia, TFT s 16 mil. farieb, Kapacitní dotykový displej, Oleofobná vrstva, 5 bodový multitouch, Svetelný senzor,Senzor priblíženia

Konektivita

GSM Quadband 850/900/1800/1900, UMTS 900/2100
HSPA (HSDPA/HSUPA) 42 Mb/s sťahovánie a 11 Mb/s zápis, Bluetooth 4.0 A2DP, microUSB 2.0 high speed, GPS s A-GPS, microSIM (Hot swap), EAP DLNA, Dual SIM

Pamäť

Vnútorná 16 GB EMMC z toho uživatelská je 12,9 GB
2 GB RAM

Zvuk

Duálny reproduktor, WAV, MP3, MP2, AMR, MIDI, Vorbis, APE, AAC, AAC+, FLAC, WMA, HD zvuk s Yamaha PA

Systém

Chipset MediaTek MT6589+
Android 4.2 Jelly Bean
Štvorjadrový 1,5GHz procesor
G-Sensor, E-compass
Hlasový kodek: HR/FR/EFR/AMR/AMR-WB

Batéria

3400 mAh
Doba hovoru: 2G – 20 hod., 3G – 18 hod.
Pohotovostná doba: 2G – 700 hod., 3G – 360 hod.
Hudobný prehrávač: 24 hod., Doba nabíjania: 3 hod.

Kamera

Zadný 13 MPx s automatickým zaostreným a LED bleskom, 1080p HD video nahrávanie i prehrávánie, 2 MPx 1080p Full HD predná kamera, Sekvenčný režim, LED blesk, Nahrávanie videa 1080p, 30 fps, Prehrávanie videa 1080p, 30 fps

Zdroj: Tlačová správa Alcatel

Zdielať
Predchádzajúci článokToshiba predstavila notebook Satellite Pro A50
Nasledujúci článokXonar U7 Echelon Edition: Externá zvuková karta
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno