Domov Novinky Alcatel-Lucent: Technológie pre LTE siete Orangeu

Alcatel-Lucent: Technológie pre LTE siete Orangeu

Zdielať

Orange_LogoPo tom, ako Orange v elektronickej aukcii získal frekvencie na výstavbu LTE siete, začína svoju sieť budovať s renomovaným partnerom s bohatými skúsenosťami, ktorý je zárukou kvality a dodával takéto siete pre najrenomovanejších operátorov vo svete. Už o niekoľko mesiacov budú môcť užívať výhody LTE sietí aj zákazníci Orangeu.

Hlavným dodávateľom technológie pre výstavbu LTE siete spoločnosti Orange Slovensko je spoločnosť Alcatel-Lucent, svetový líder v oblasti telekomunikačných technológií. Alcatel-Lucent má v oblasti rádiových prístupových sietí LTE viac ako 45 zákazníkov v 24 krajinách a svoje technológie dodával pre 8 z 10 najväčších globálnych operátorov na svete.  Vybudoval najväčšie komerčné LTE siete v severnej Amerike pre operátorov Verizon, AT&T a Sprint.

Alcatel-Lucent, svetový líder v oblasti telekomunikácií, dodáva svojim zákazníkom produkty a inovácie najmä v oblasti IP, Cloud Networking, ako aj fixné a mobilné Ultra-broadband prístupové siete. Aj vďaka svojej integrálnej časti Bellovým Laboratóriám získal Alcatel-Lucent v posledných rokoch množstvo prestížnych medzinárodných ocenení v oblasti inovácií. Alcatel-Lucent je francúzsko-americká firma so sídlom v Paríži a s tržbami 14,4 miliardy Eur v roku 2013 je listovaná na burzách v New Yorku a Paríži.

Spoločnosť Alcatel-Lucent má s Orangeom uzavreté dlhoročné partnerstvo už od roku 1996  a  je taktiež dodávateľom celej  2G ako aj 3G rádiovej technológie. V elektronickej aukcii získal Orange optimálnu kombináciu frekvencií pre výstavbu LTE siete v pásmach 800 MHz a 2600 MHz, ktoré mu umožnia vybudovať pre svojich zákazníkov mobilnú sieť  novej generácie.

4G je označenie pre mobilné siete novej generácie, ktoré podľa Medzinárodnej telekomunikačnej únie (ITU) majú umožniť hlasové, dátové služby a streaming multimédií pri rýchlostiach najmenej 100 Mbit/s v pohybe a až 1 Gbit/s pri statickom (príp. nomádskom) pripojení.

4G umožňuje sťahovať a odosielať obrázky a videá v HD kvalite, na väčších obrazovkách a s väčším rozlíšením, bez oneskorenia a s okamžitým prístupom. Mobilné zariadenia môžu byť pripojené neustále, či umožňuje okamžité zdieľanie informácií a rýchle odozvy. Veľké súbory, ktorých sťahovanie si doteraz vyžadovalo pevné pripojenie, môžu byť sťahované, odosielané a zdieľané v pohybe a z mobilných zariadení.

Realitou sa stane skutočná mobilná kancelária so smartfónmi, tabletmi a laptopmi pripojenými do 4G siete s rýchlosťami pripojenia v desiatkach megabitov za sekundu, ako aj multi-tasking bez obmedzení – streaming HD videa počas posielania prezentácie či IP videokonferencie v reálnom čase prostredníctvom mobilného zariadenia.

Zdroj: Tlačová správa Orange

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno