Domov Novinky Aký smartfón používa prezident Barack Obama?

Aký smartfón používa prezident Barack Obama?

Zdielať

obamaAj keď iPhone je v Amerike veľmi populárny, nezískal si zákazníka v Bielom dome. Ten kto si povedal, že Barack Obama určite používa iPhone toho sklameme. A ten kto si myslí, že to je Vertu, ktorý používa aj náš premiér Róbert Fico ten taktiež netrafil.

Ustarostený výrobca mobilných zariadení BlackBerry má ešte aspoň jedného veľmi lojálneho zákazníka: Amerického prezidenta Baracka Obamu. Na stretnutí s mládežou v stredu na podporu jeho zdravotného zákona Obama povedal, že nie je dovolené, aby sa Apple iPhone “z bezpečnostných dôvodov používal”, aj keď on sám stále používa tablet Apple iPad 2.

Apple je jednou z niekoľkých technologických spoločností, ktoré môžu mať povolený priamy prístup k serverom National Security Agency (NSA), ktoré obsahujú údaje o zákazníkoch. Tento fakt sa zakladá na výpovedi bývalého zamestnanca NSA Edwarda Snowdena. Spoločnosti však toto tvrdenie popierajú.

Obama bojoval za to, aby si udržal BlackBerry po príchode do Bieleho domu v roku 2009, keď povedal len 10 ľudí má svoju osobnú e-mailovú adresu. Ani George W. Bush, ani Bill Clinton nepoužívali e-mail počas ich predsedníctva. Ide o špeciálnu edíciu BlackBerry 8830 World Edition z roku 2007 s predinštalovaným softvérom SecureVoice, ktorý vyvinula spoločnosť Genesis Key.

Je navrhnutý tak, aby mohol pristupovať k prísne utajovaným informáciám NSA (National Security Agency). Kanadská spoločnosť BlackBerry predtým známa ako Research In Motion, prakticky vynašla myšlienku on-the-go e-mailu, ale stratili na trhu svoju výhodu kedže súperi priniesli ďalšie zariadenia pre spotrebiteľa, ako sú Apple iPhone a smartfóny s Androidom spoločnosti Google.

Zdroj: Reuters

Zdielať
Predchádzajúci článokSamsung SM-G900S sa objavil v benchmarku s 2K displejom
Nasledujúci článokTipy na Vianočné darčeky od Huawei
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno