Domov Trendy Aký je rozdiel medzi originálnym a kompatibilným tonerom?

Aký je rozdiel medzi originálnym a kompatibilným tonerom?

Zdielať

Každý kto aspoň raz kupoval toner do tlačiarne sa stretol s touto dilemou – kúpiť kompatibilný alebo originálny toner? Ak s týmto problémom ešte nemáte skúsenosti, tak samotné názvy vám môžu prezradiť, že jedným z hlavných rozdielov je cena. Kompatibilné tonery sú oproti tým originálnym lacnejšie. V čom všetkom sú odlišné a ktorý typ sa vám viac oplatí kúpiť?

Tonery 01

Originálne tonery

Ak tušíte, že originálne tonery pochádzajú od výrobcu tlačiarne, máte pravdu. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sú drahšie. Čo sa týka kvality tlače, sú na najvyššej úrovni a nemáte sa čoho obávať. Ale ako to v mnohých prípadoch býva, aj tu si priplatíte za to, že na obale a samotnom toneri vidíte nápis Xerox, HP, Samsung či Canon.

Kompatibilné tonery

Kompatibilné tonery nie sú používané, sú to úplne nové kazety s úplne novými dielmi a úplne novou farbou. A prečo sú teda lacnejšie? Lebo nepochádzajú od originálneho výrobcu tlačiarne, ale aj napriek tomu do nej bezproblémov zapadnú. Výrobcovia kompatibilných tonerov sú často kontrolovaní prísnejšie ako tí originálni a sú držiteľmi certifikátov ISO. Lacnejšia cena sa neprejaví ani v kvalite tlače, ani v nižšej záruke. Hlavným dôvodom, prečo výrobcovia kompatibilných tonerov si môžu dovoliť predávať svoje výrobky za menej, je, že neinvestujú toľko financií do reklamy.

Tonery 02

Možnosťou sú aj renovované tonery

Ešte lacnejším variantom ako kompatibilné sú tonery renovované. Pri tomto type sa z prázdneho toneru nechá plastové telo, ktoré sa vyčistí a opätovne naplní novým tonerovým prachom. Renovácia alebo aj repas je bežný proces, ktorý sa používa pri mobiloch, notebookoch, tlačiarňach, ale aj náhradných automobilových dieloch. Čo sa týka kvality tlače, tak tá je porovnateľná s originálnymi tonermi. Hlavným rozdielom je nízka cena, takže ušetríte peniaze a pomôžete aj životnému prostrediu, pretože prázdna kazeta sa nevyhodí.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno