Domov Novinky Aktualizácia Android 7.0 a EMUI 5.0 pre Honor 8 je tu

Aktualizácia Android 7.0 a EMUI 5.0 pre Honor 8 je tu

Zdielať

Honor 8, súčasná vlajková loď značky Honor, získava oficiálne aktualizácie operačného systému Android aj používateľskej nadstavby EMUI. Používatelia si tak po automatickom stiahnutí môžu užívať mnohých výhod Androidu 7.0 Nougat a EMUI 5.0. Všetky telefóny by sa mali aktualizácie dočkať do konca mesiaca.

Pýchou obľúbenej vlajkovej lodi Honor 8 sú predovšetkým kvalitný duálny fotoaparát, bleskurýchla čítačka odtlačkov prstov kombinovaná s programovateľným tlačidlom smartkey alebo jemný 5,2“ displej. Zaujme taktiež svojím dizajnom, ktorému kraľuje sklenený chrbát s originálnym 3D efektom. Honor 8 je dispozícii v čiernej, modrej, bielej a zlatej farbe. V súčasnosti je na trhu tiež limitovaná edícia v jemnom ružovom odtieni.

Jednou z noviniek, ktoré so sebou aktualizácia operačného systému prináša je tzv. multi-window view. Systém, ktorý zrejme žiadnemu používateľovi príliš nechýbal, avšak len preto, že ho nikdy neskúsil. Rozdelenie displeja do dvoch častí, pričom na každej z nich je spustená iná aplikácia, je prekvapivo návykové. Obe aplikácie je možné samostatne ovládať, nie je teda nutné medzi nimi prepínať. Modelovým príkladom môže byť napríklad spustený Skype hovor v jednej a čítanie správ v druhej časti displeja. Medzi oboma časťami je tiež jednoduché kopírovať texty, obrázky a pod.

Ďalšími užitočnými zmenami prešlo notifikačné centrum a notifikácia samotné. Jednak je po novom možné ľubovoľne upraviť poradie zástupcov rýchleho nastavenia podľa počtu používania (napr. Wi-fi, bluetooth, nastavenie zvuku, automatické otočenie obrazovky, režim lietadlo atď.). Novinkou je tiež možnosť odpovedať na textové správy priamo v notifikácii. Nie je teda potrebné aplikáciu spúšťať. Doteraz to bolo možné len u aplikácií Hangouts a Messenger.

Nielen kozmetickou, ale tiež praktickou zmenou je potom zhlukovanie notifikácií jednotlivých aplikácií k sebe. Takže už sa neradia len chronologicky. Oznámenia o správach, emailoch alebo napríklad z Twitteru tak teraz budú pokope. V prípade emailov sa potom delia aj podľa jednotlivých adries, pokiaľ ich používateľ používa viac. Medzi ďalšie zmeny potom patrí vylepšený systém šetrenia mobilných dát aj výdrže batérie, rýchle preklikávanie dvoch naposledy používaných aplikácií pomocou tlačidla spustených aplikácií alebo ľahší spôsob blokovania nežiadúcich telefónnych čísel.

Obľúbená používateľská nadstavba EMUI tiež prináša pár zmien v notifikáciách. Kozmetickou zmenou je ich biely podklad, takže sú čitateľnejšie. Ďalšou zmenou je zlúčenie notifikácií a zástupcov rýchleho nastavenia do jednej ponuky, nie je už teda nutné medzi nimi preklikávať. Pomerne zásadnou novinkou je možnosť výberu medzi dvojitým usporiadaním aplikácií. Buď je tu existujúca možnosť umiestnenia aplikácií priamo na plochu, alebo novo vytvorenie klasickej “zásuvky” s aplikáciami na hlavnej ovládacej lište.

Vďaka lepšiemu usporiadaniu dát v pamäti RAM i ROM je systém ešte svižnejší. Taktiež prišlo na zjednodušenie pri dokončovaní operácií. 90 % kľúčových operácií teraz používateľ dokončí behom troch krokov. To sa prejavilo napríklad u novej možnosti mazania SMS jej posunutím vľavo. Funkcia App Twin umožní používateľovi prihlásiť sa na dva rôzne Facebook či WhatsApp účty. Užitočnou úpravou je redukcia nežiadúcich dotykov na displeji. Systém rozpozná, ktoré dotyky boli zrejme nechcené a nereaguje tak na nich. Patrí medzi nich napríklad dotyk dlane pri vytáčaní čísla, fotenie alebo písanie textu.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno