Domov Novinky Ako sa vyrába najdrahší smartfón Vertu?

Ako sa vyrába najdrahší smartfón Vertu?

Zdielať

Vertu-6Vertu začal písať svoju existenciu v roku 1990 ako pôžitok pre dizajnérov spoločnosti Nokia. Pod vedením Franka Nuovo, umožnil skupinke prehliadku toho, ako by smartfón mohol vyzerať a cítiť sa, ako keby jeho dizajn bol nanútený rozpočtovými problémami.

Čo keby ste mohli používať všetky najlepšie materiály a najdrahšie výrobné postupy? Vzhľadom k tomu, že majú voľnú ruku k experimentovaniu v rámci vtedajšej žiarivej Nokii, Vertu sa postupne vyvinula do jeho vlastného rozdelenia, s menom, logom a identitu značky, ktorá začala byť synonymom zjavných demonštrácií bohatstva.

Vertu-2

Na poschodí sú kancelárie a administratívni zamestnanci, zatiaľ čo na prízemí je obsadená montáž telefónu, testovanie a balenie.

V minulom roku získala spoločnosť Vertu nezávislosť od spoločnosti Nokia, keď kúpila private equity skupinou a rýchlo sa sťahovali do operačného systému Android, keďže to je ich zvolená platforma. Napriek tomu, ako spoločnosť prevádzkuje svoju činnosť sa príliš nezmenila. Jediný výrobný závod je na predmestí Londýna, ktorá spracováva každú Vertu po poradí, s celým tímom dizajnérov, inžinierov a montáž všetkých pracujúcich pod jednou strechou. Každý zamestnanec vyrába celý smartfón od jeho začiatku až po jeho koniec, ktorý potom dostane certifikáciu spolu s podpisom pracovníka, ktorý daný kus vyhotovil.

Vertu-3

V spoločnosti Vertu sa nepoužíva žiadna pásová výroba, ale jeden pracovník sa venuje jednému kusu od začiatku až po jeho koniec.

Základným princípom Vertu je tiež dizajn, ktorý zostáva nezmenený. “Ak chcete vyniknúť, že to čo bolo postavené”, hovorí Hutch Hutchinson, šéf spoločnosti dizajnu, keď poukazuje na 15 000 dolárový Signature smartfón. Je to nekompromisný luxus, ktorý obracia svoj softvér Nokia Series 40 a anachronickú číselnú klávesnicu na aktíva, čo dokazuje, že majiteľ telefónu nepotrebuje moderné technológie.

Vertu-4

Všetko čo je možné spraviť bez pomoci stroja spravia ručne pracovnici spoločnosti

Luxusný smartfón tejto značky predstavuje niektoré jedinečné výzvy pre Vertu. Vzhľadom k tomu, luxusný priemysel “sa pohybuje veľmi pomaly a rozvažným tempom”, hovorí vedúci spoločnosti PR Jon Stanley. Presný opak je pravdou výroby smartfónu. Vertu sa nikdy aktívne nezapojil do súťaže v závode špecifikácii, ale uznáva, že je potrebné, aby zodpovedali základným stavebným kameňom jeho súčasnej konkurencii.

Zdroj: Theverge

Zdielať
Predchádzajúci článokLG G Flex sa začne predávať na celom svete
Nasledujúci článokPocketBook CAD Reader ako čítačka pre profesionálov
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno