Domov Nezaradené Ako sa rozhodnúť medzi Xbox Series X a Xbox Series S?

Ako sa rozhodnúť medzi Xbox Series X a Xbox Series S?

Zdielať

Chcete si kúpiť nový Xbox, ale neviete ktorý. Výber konzoly už nie je taký jednoduchý ako kedysi.

 

To, čo odlišuje možnosti, sa zdá byť nesmierne zložité a dráždivo nejasné. Chcete si kúpiť nový Xbox, ale neviete ktorý. Výber konzoly už nie je taký jednoduchý ako kedysi. To, čo odlišuje možnosti, sa zdá byť nesmierne zložité a dráždivo nejasné. Vezmite si napríklad toto zhrnutie: Xbox Series X je výkonnejší, obsahuje diskovú jednotku, prehráva ultra HD Blu-ray a dokáže spúšťať hry v rozlíšení 4K a viac ako 120 snímok za sekundu. Ale stojí 2 krát toľko ako Xbox Series S — ale je menej výkonný, nemá diskovú jednotku a má menej úložného priestoru a jeho rozlíšenie dosahuje maximum 1440p. (Vo všeobecnosti vyhradené pre počítačové monitory, rozlíšenie 1440p je lepšie ako 1080p HDTV, ale horšie ako 4K.) Všetky tieto informácie sú užitočné a pravdivé, no nestačia na to, aby pomohli bežnému čitateľovi rozhodnúť sa, čo je pre neho najlepšie. Je to preto, že nákup konzoly je oveľa viac ako len špecifikácie. Pomôžeme vám pri výbere zodpovedaním na niekoľko otázok.

Ak nevlastníte 4K televízor a neplánujete si ho v najbližších rokoch kúpiť, odporúčame Xbox Series S, ktorý bude mať stále dostatok výkonu na to, aby vyzeral fantasticky na vašom existujúcom televízore s vysokým rozlíšením. Prípadne, ak máte 4K TV a naozaj chcete zo 4K zábavy vyťažiť maximum, možno budete chcieť Xbox Series X pre jeho 4K Blu-ray prehrávač. (Séria S však dokáže streamovať 4K video prostredníctvom služieb, ako je Netflix, takže o túto možnosť sa musia starať len tí najnáročnejší video maniaci.) Ak máte nízku rýchlosť internetu alebo dátové limity, lepšie využijete diskové jednotky a väčšie úložisko Xbox Series X. Najnovšia generácia hier bude obrovská, mnohé z nich budú mať viac ako 100 GB. Pri pomalom pripojení bude trvať mnoho hodín, kým sa stiahnu do ľubovoľného Xboxu, ktorý si vyberiete, a zaplnia značnú časť 364 GB skutočne dostupného úložiska série S. To znamená, že budete musieť pravidelne odstraňovať hry, aby ste uvoľnili miesto pre nové, a znova si tieto odstránené hry stiahnuť, kedykoľvek ich budete chcieť znova hrať.

Xbox Series X obsahuje 802 GB skutočného úložného priestoru, čo je viac ako dvojnásobok oproti sérii S. Disková jednotka vám navyše umožní inštalovať hry priamo z fyzických diskov, a nie cez internetové pripojenie. Ak je rýchlosť internetu veľkým problémom, séria X je lepšou voľbou aj s výrazne vyššou cenou. Niektorí z nás môžu mať prevažnú väčšinu hier zakúpenú digitálne. Dokonca si môžete stiahnuť svoje staré uložené súbory z cloudového úložiska zadarmo cez Xbox Live. To znamená, že ak je väčšina vašich existujúcich hier pre Xbox na diskoch, na ich hranie budete potrebovať Xbox Series X a jeho diskovú jednotku. Momentálne neexistuje spôsob, ako vymeniť tlačenú kópiu hry Xbox One za digitálnu kópiu na sérii S. Ktorý z Xboxov si teda kúpiť? Veríme, že vám odpovede na otázky vyššie s výberom pomôžu!

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno