Domov Novinky Ako dopadnú dve grafiky RX 460 vs GTX 1050?

Ako dopadnú dve grafiky RX 460 vs GTX 1050?

Zdielať

V dnešnom porovnaní sa pozrieme na dvoch rivalov v rovnakej cenovej hladine. Sú nimi ASUS Dual RX 460 a ASUS Expedition GTX 1050 s tým, že obe dve sú vo 2GB verzii pre férové porovnanie.

Testovacie zostava

Procesor: Intel Core i5 6600K
Základná doska: ASUS Strix Z270F Gaming
RAM: Corsair Vengeance LED 2x8GB 3000MHz DDR4 SDRAM
SSD: Kingston HyperX 240GB
Zdroj: ECO + ATX-700W-14-85 (87)
Grafická karta (AMD): ASUS Dual RX 460 2GB (Crimson ReLive Edition verzie 17.2.1)
Grafická karta (Nvidia): ASUS Expedition GTX 1050 2GB (GeForce Game Ready Driver 378.66)

Testovanie prebehlo v týchto programoch: Assetto Corsa benchmark, DiRT Rally benchmark a Grand Theft Auto V benchmark.

Grand Theft Auto V:

Predstavenie GTX1050: Pri prvom pohľade na krabicu nám už sama napovie, že ide o nižšiu strednú triedu grafických kariet mieriacich hlavne na nízkorozpočtové zameraného používateľa. Po jej otvorení na nás vykukne priamo samotná grafická karta vo svojom antistatickom obale, pod ktorou už nie je okrem manuálu a cd s drivermi nič ďalšieho k nájdeniu.

Po jej vytiahnutí z obalu nás ihneď napadlo, že by sa náramne hodila k základným doskám v tmavom alebo prípadne červenom dizajne. Tých je popravde na trhu mnohonásobne viac než dosiek v bielej farbe ako je sfarbená jej protivník v podobe RX 460. Pri bližšom skúmaní sme tu nenašli 6-pinové prídavné napájanie. Rovnako ho neobsahujú jej sokyne.

DiRT Rally: Preset High

GTX 1050

Bližšie porovnanie oboch kariet: Prvý veľký rozdiel, ktorý doslova bije do očí je práve ich farebná odlišnosť. Hoci ide o jednu a tú istú značku, tak AMD aj NVIDIA dostávajú každá iný kabátik. RX séria má svoju edícii Dual a Strix a GTX séria má zase edícii Expedition, Strix a potom ešte máličko úspornejší verziu s jedným ventilátorom. Ako už bolo uvedené vyššie obe karty postrádajú nutnosť prídavného napájania takže sa ich spotreba vlezie v celkovom súčte do 150W.

RX 460:

Konektorová výbava grafík je úplne totožná, takže tu nemožno moc robiť porovnania. Obe obsahujú DisplayPort, DVI-D a HDMI. Inak povedané, obaja výrobcovia sa rozhodli pre úplnú absenciu akéhokoľvek analógového výstupu aj keby len za pomocou prechodky. O chladenie oboch kariet sa starajú úplne totožné chladiče. Na jednu stranu príjemné prekvapenie, ale na stranu druhú taktiež celkom neistota, ktorá karta bude mať ako veľkú teplotu prípadne ako veľmi sa budú zahrievať.

Assetto Corsa: 

RX 460

GTX 1050

Výkon: V tomto ohľade necháme hovoriť skôr výsledky, hoci sme boli celkom veľmi milo prekvapení práve výkonom GTX 1050 (ktorá spadla na túto cenu krátko po oznámení GTX 1080Ti), ktorá je na tom cenovo rovnako ako RX 460 4GB. Podľa všetkého by práve grafická pamäť mohla celkom zamiešať celkovým poradím grafik, ale tu boli pre čo najväčšiu rovnocennosť zvolené práve 2 GB verzie.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno