Domov Novinky Aké zmeny prinesie Android 4.4 KitKat?

Aké zmeny prinesie Android 4.4 KitKat?

Zdielať

android-4.4-KitKat_1Spoločnosť Google upozornil developerov na zmeny v Androide 4.4 KitKat, ktoré umožnia používateľovi vybrať si tzv. východziu SMS aplikáciu. Google pre vývojárov neponúkal ucelené API a preto developeri často používajú rôzne obchádzky a skryté možnosti, aby mohli ich aplikácie fungovať.

Preto sa stávalo, že niektoré nie vždy fungoval na 100% – objavovali sa problémy s nedoručenými SMS, rôzne chybové hlásenia a pády aplikácie. Google s novým Androidom 4.4 uvedie do praxe nové API, ktoré by malo vylepšiť stabilitu a hodnotenia aplikácií na Google Play. Naviac, Google umožní používateľovi vybrať len jednu aplikáciu, ktorá bude prijímať a odosielať SMS/MMS. Ostatné budú správy len prijímať, nebudú však schopné odosielania. Tieto zmeny pravdepodobne súvisia aj preto lebo má prísť nová verzia Hangouts, ktorá má priniesť podporu pre SMS a MMS správy.

android-4.4-kitkat-default-sms-app-1

Novinkou, ktorá vyplávala na povrch je tzv. “always listening” mód pre hlasového asistenta Google Now. Podľa zdrojov má totižto Android 4.4 načúvať hlasovým príkazom bezprostredne po odomknutí zariadenia. Samozrejme, fungovať bude len na niektorých zariadeniach, ktoré disponujú procesorom Snapdragon 800. Výhodou funkcie Voice Activation je to, že je vždy aktívna, má nízke energetické nároky a je priamou súčasťou čipsetu.

Nakoniec ešte pripájame aj najnovšie Screenshoty prostredia operačného systému Android 4.4. Porovnanie niektorých aplikácií s verziou OS 4.3 na Nexuse 7, a aj nový Android KitKat Easter egg od Google. Ten je doplnený aj o “prekvapenie” v podobe pozadia s vyobrazeným logom doteraz vydaných verzií Androidu. Na snímkoch je ešte starší názov OS, Key Lime Pie. Ako uviedol zdroj je to z toho dôvodu, že snímky sú už staršie a pochádzajú ešte pred oznámením spolupráce Googlu s výrobcom známej čokoládovej tyčinky KitKat. Predstavenie novej verzie OS spolu s ďalšími novinkami od Google sa očakáva 31. októbra. Dátum však nebol oficiálne potvrdený a preto sa môže meniť.

android-4.4-KitKat_1 android-4.4-KitKat_2 android-4.4-KitKat_3 android-4.4-KitKat_4 android-4.4-KitKat_5 android-4.4-KitKat_6 android-4.4-KitKat_7 android-4.4-KitKat_8

Zdroj: Phandroid.comGsmarena.com

Zdielať
Predchádzajúci článokLenovo potvrdzuje svoje prvenstvo v oblasti All-in-One
Nasledujúci článokRecenzia: Sony Xperia L
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno