Domov Novinky Aká je reálna veľkosť vnútornej pamäte smartfónov?

Aká je reálna veľkosť vnútornej pamäte smartfónov?

Zdielať

vnutorna pamatČasopis, ktorý je známy svojimi porovnaniami chcel pomôcť spotrebiteľom s výberom elektroniky, zverejnila novú štúdiu svojho druhu, ktorá si kladie za cieľ odhaliť, aká veľká vnútorná pamäť je v 8 populárnych smartfónov.

Možno mnohí z vás očakávajú, že smartfóny sú zvyčajne uvádzané na trh ako 16/32/64 GB internej pamäte a napriek tomu veľmi značná časť tohto vlastne zaberá samotný operačný systém a ďalšie predinštalované aplikácie. Ako si dokážete predstaviť, je to obzvlášť nepríjemný problém, keď dostanete do svojich rúk model, ktorý obvykle prichádza s nezdravou dávku neodstrániteľného bloatware. Koľko je tam vlastne pre vás vnútornej pamäte, keď sa pozrieme na typický 16 GB zariadenie?

Podľa niektorých ľudí je pri zariadení Galaxy S4 odpoveď jednoduchá. Preto, že Samsung TouchWiz je jedna z veci, ktorá najviac zapĺňa pamäť, Galaxy S4 je preto schopný zaplniť asi polovicu svojej kapacity. Zvyšok smartfónov na zozname sú pomerne blízko pri sebe, ktoré ponúkajú od 10 do niečo málo cez 12 GB vnútornej pamäte pre používateľa a iPhone 5c dostal korunu s 12,6 GB dostupnej pamäte.
vnutorna pamat-2

Stáva sa dosť často, že spoločnosti do smartfónu nainštalujú aplikácie, ktoré sa často v Google Play obchode dajú stiahnuť zdarma. Je to zbytočné zaberanie vnútornej pamäte a ten kto si smartfón zakúpi si ich môže sam stiahnuť a nainštalovať.

Zdroj: Which

Zdielať
Predchádzajúci článokOCZ prechádza k Toshibe a predstavuje Vertex 460
Nasledujúci článokRecenzia: Creative T15 Wireless
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno