Domov Nezaradené Aj tonery sú dôležité pre efektívne fungovanie firiem

Aj tonery sú dôležité pre efektívne fungovanie firiem

Zdielať

V pätách „business mailov“ často nachádzame poznámku o tom, aby sme zvážili tlač dokumentov v rámci šetrenia životného prostredia.

Určite to má zmysel, na druhej strane, fyzickej tlači rôznych dokumentov sa v mnohých prípadoch jednoducho nevyhneme. Faktúry, pracovné zmluvy, nevyhnutná dokumentácia pre účely prípadnej kontroly či auditu, účtovníctvo, prípravy nových projektov… to všetko je vo firme potrebné nejako vytlačiť. A dá sa to robiť aj lepšie a efektívnejšie. Možno sa to zdá ako detail, no práve detaily tvoria celok a môžu rozhodovať o úspechu, resp. neúspechu. Vo firmách je potrebné efektívnym spôsobom riešiť tlač dokumentov. V praxi to znamená nájsť také riešenie, ktoré jednak zabezpečí zamestnancom možnosť kedykoľvek si bez problémov vytlačiť či kopírovať potrebné dokumenty, a zároveň také, ktoré je ekonomicky výhodné.

Čiže opäť sa hľadá prienik medzi cenou a kvalitou. Základom sú kvalitné tlačiarne a efektívne zabezpečovanie náplní, čiže tonerov. Viac ako inde sa musíme baviť o kvalite a výkone. Pre firmu je totiž určite výhodnejšia kvalitná a vysokokapacitná tlačiareň, ktorá môže pri správnej údržbe spoľahlivo slúžiť aj dlhé roky, než nejaké iné, menej kapacitné a kvalitné riešenie. Ruka v ruke s tým ide aj obstarávanie tonerov. Tie sú tzv. komplementárnym tovarom tlačiarní – bez nich by nemalo zmysel ich vyrábať a predávať. Pri výbere tonerov treba pozerať na kompatibilitu. Napríklad pre tlačiarne od Samsung treba kúpiť originálne tonery Samsung, čo však viete zistiť veľmi rýchlo a jednoducho.

Práve tonery sú „miestom,“ kde sa dá pri tlači ako takej ušetriť. Na internete dnes viete kúpiť lacné tonery, ktoré sú však kvalitatívne na adekvátnej úrovni a sú vhodné pre uvedené typy tlačiarní. Jediným rozdielom je, že ich namiesto klasického obchodu kupujete on-line, kde sú ceny zvyčajne nižšie než v kamenných predajniach. A práve toto je cesta a spôsob, ako urobiť tlač dokumentov vo firmách ekonomickejšou a efektívnejšou.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno