Domov Novinky ADATA uvádza na trh externý RGB SSD SE900G aj SD kartu

ADATA uvádza na trh externý RGB SSD SE900G aj SD kartu

Zdielať

ADATA predstavuje externé SSD SE900G s RGB osvetlením, ktoré poskytuje rýchlosť čítania a zápisu 2000MB/s, a tiež uvedie novú generáciu pamäťových kariet.

Okrem výkonu prichádza model tiež s RGB dizajnom, ktorý je medzi externými SSD zaujímavý. Jeho RGB osvetlenie pokrýva 74% plochy predného krytudoplnený o kockovaný vzor. Disk je k dispozícii v kapacitách 512GB, 1TB a 2TB, vďaka ktorým príde vhod pre širokú skupinu používateľov na ukladanie a prenos objemných súborov. Model SE900G podporuje najrozšírenejšie operačné systémy, ako je Android, Mac OS a Windows. Ďalej výrobca uvádza pamäťové karty štandardu SD7.0, ktoré dosahujú zrýchlenie čítania a zápisu pri zachovaní kompatibility so staršími štandardmi. Ide o novú generáciu kariet SD Express vhodnú pre fotografov a kameramanov. V minulosti bola rýchlosť SD karty obmedzená rozhraním UHS-II s maximálnou rýchlosťou zbernice 312 MB/s, čo ďaleko zaostáva za SSD a obmedzuje ich použiteľnosť pre niektoré úlohy.

Aby bolo možné využiť úplný potenciál SD kariet, vydalo SDA špecifikáciu SD7.0, ktorá okrem iných vylepšení zahŕňa použitie ďalších pinov, aby bolo možné využiť rozhranie PCIe a NVMe a prináša rýchlosti 1000 MB/s. Vďaka tomu sa SD Express karty dostanú na úroveň externých SSD. Využitie PCIe Gen3x1 zaistí rýchlosť čítania/zápisu až 825/410 MB/s. Pretože súčasní autori vo veľkom využívajú SD karty, bude pre väčšinu z nich prechod na karty SD Express bezproblémový. Nielenže sú karty SD Express rovnako veľké ako staršie SD karty, ale sú tiež spätne kompatibilné s UHS-I, aby ich bolo možné naďalej používať vo fotoaparátoch a ďalších zariadeniach. ADATA plánuje uviesť novú kartu SD Express na trh do druhého štvrťroku 2021.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno