Domov Novinky ADATA uvádza externý SSD SD600Q v trocha kapacitách

ADATA uvádza externý SSD SD600Q v trocha kapacitách

Zdielať

ADATA predstavila externý SSD SD600Q, pričom zaujme rýchlosťami až 440 MB/s pre čítanie a zápis. Okrem rýchlosti ponúka konštrukciu, ktorá odolá nárazom a je energeticky efektívna. Výrobca stanovil aj odporúčané ceny SD600Q 240 GB model za 56 eur, 480 GB za 94 eur a 960 GB za 160 eur.

Výhodou týchto prenosových rýchlostí je fakt, že si používatelia môžu uložiť 5GB Full HD film za 26 sekúnd na disk. O odolnosť a spoľahlivosť sa starajú pamäťové čipy s technológiou 3D NAND Flash, ktoré sú známe tiež pod názvom vrstvená pamäť. A keď k tomu pripočítame kapacitu 960GB, je veľa miesta, kam možno ukladať dáta, zálohy, filmy, či seriály. Hmotnosť externého disku je 60 gramov, takže vrecko nezaťaží.

Disk je tiež chránený protišokovým silikónovým krytom, ktorý zaistí bezpečnosť dát. Prežije nechcený pád z výšky 1,22 metra a spĺňa štandard americkej armády MIL-STD-810G 516.6. Výrobca dáva na disk trojročnú záruku, pričom zákazníci si môžu vybrať medzi čiernym, modrým a červeným farebným prevedením. Disk je kompatibilný s operačnými systémami Windows, Mac OS a Android bez toho, aby bolo potrebné inštalovať nejaké ovládače. Hneď po vybalení z krabice tak ochotne spolupracuje s notebookmi, tabletmi, smartfónmi a hernými konzolami.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno