Domov Novinky ADATA uvádza externé 3D NAND SSD

ADATA uvádza externé 3D NAND SSD

Zdielať

Spoločnosť ADATA pred pár dňami predstavila SD600, externý SSD, ktorý používa kvalitný 3D TLC NAND pre poskytnutie 256GB a 512GB úložného priestoru pre dáta. SSD dosahuje rýchlosť 440 MB/s pri čítaní a 430 MB/s pri zápise.

Hmotnosť je iba 90 gramov, možno ho pripojiť k zariadeniam s Windows PC, Xbox One, PS4 a Android. SD600 je k dispozícii v úplne čiernom a tiež v červeno-čiernom farebnom prevedení a je odolný proti nárazom. Svojim športovým dizajnom má podporiť aktívny životný štýl.

SD600 dosahuje 440 MB/s pri čítaní a 430 MB/s pri zápise. Nie je to tak dávno kedy voľba externého HDD pre zvýšenie výkonu bola úplne nezmyselným sci-fi. Avšak SD600 je zhruba štyrikrát rýchlejšia než klasické interné pevné disky. SD600 skracuje dobu načítanie systému a hladké hranie náročných hier, alebo hladká práce v náročných aplikáciách a to pokojne aj pri streamovanie je zásadný.

SD600 používa 3D TLC NAND flash. ADATA a priemysel ako celok sa sťahujú do 3D/skladaných pamätí, pretože poskytujú zvýšenú hustotu, spoľahlivosť a dlhú životnosť v porovnaní so staršími 2D/rovinnými pamäťami. Vďaka integrácii DRAM cache a vyrovnávacej pamäte SLC sa SD600 nespomalí, ani keď čelí ťažkému zaťaženiu, alebo veľkým súborom.

Zdroj: TechPowerUp

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno