Domov Novinky ADATA uvádza 2,5“ SSD SATA disk SU750

ADATA uvádza 2,5“ SSD SATA disk SU750

Zdielať

ADATA predstavila 2,5“ SSD s rozhraním SATA a rýchlosťou 6 Gbps, model ADATA SU750. Vďaka TLC 3D NAND Flash ponúkne veľmi dobrý pomer cena/výkon.

K dispozícii je v kapacitách 256GB (42 eur), 512 GB (70 eur) a 1TB (132 eur). Výhodou je, že používa SLC cache, teda vyrovnávaciu pamäť disku, ktorá zlepší stabilitu prenosu disku. Tie výrobca udáva na úrovni 550MB/s pri čítaní a 520MB/s pri zápise. Vzhľadom k tomu, že SSD neobsahuje žiadne mechanické prvky, je odolnejší než bežné hard disky. Vydrží viac otrasov a vibrácií, okrem toho pracuje tichšie, ale tiež s nižšou spotrebou energie než hard disky.

Ceny SSD úložísk klesajú postupne a používatelia, ktorí doteraz nemajú SSD si môžu vybrať zo širokej ponuky od rôznych výrobcov (Samsung, Western Digital, SanDisk, spomenutá ADATA, Corsair a iní). Výhodou tohto SU750 je, že ponúka bezplatné stiahnutie balíka ADATA SSD Toolbox a Migration Utility. SSD Toolbox umožňuje monitorovať a spravovať SSD, zobrazovať status a mieru opotrebenia. Migration Utility pomáha presunúť dáta zo starších hard diskov na SSD alebo ich zálohovať vrátane operačných systémov.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno